Kedimin Dişleri

Bktplt

Bu sabah kedimin alt sivri dişinin düştüğünü gördüm ve bi saat sonra sağ taraftaki de düştü yada kırıldı bakamıyorum bi yerde kedilerin dişleri bi süre dökülecegini okumuştum bilgi verirmisinz

6 CEVAP

mimimomo

kedilerin de sut disleri, insan yavrularinda oldugu gibi dokulurmus, ben de veterinerden ogrendim :) biz 4 aylikken parazit icin goturmustuk, hmm yakinda sut disleri dokulur demisti; yerine kalicilar geliyo tabii.. eeheheh :) biz maalesef tanik olamadik o asamalara ama ilk goruste panik olmak cok dogal gibi geliyor bana da.

Bktplt

Teşekkür ederim ama hiç birşey yemiyor yumuşak yutulması kolay şeylerde veriyorum ama yok

Elifmuzeyyen

Bir sey yemiyorsa veterinere gidin bence

Mabuderen

Daha 2 3 hafta once kedim tam 4 tane dis dusurdu veterinere sordum normal sut disleri dedi endiselenmezine gerek yok sut disleri bir sey yememeleri de normal insanlar gibi ciddi dis agrilari cekebiliyolar dislerinin hepsi dustukten sonra yemesi duzelilcek bir de bu dönemde cok fazla isirmaya başlayabilir ben icin verdim hatta bilerek isirmasini sagladim şimdi dokulmesi gereken disleri döküldüğü icin eski haline geri döndü

Mabuderen

İzin verdim*

Anonymus813797

Benim sahiplendiğim kedim de nerden baksan 1,5- 2 yaşında var bir tane ön minnak dişi düşmüş geçen hafta. Sokağa atmadan önce bakan sahibi dişleriyle çok oynamış olsa gerek sokakta baktığım kedilerin dişleri dümdüzken oğluşumun dişleri çapçup