Yeni Gelen Kedim

Kimsecik

Arkadaşlar dün yeni bir kedi getirdim eve ev kedisi anne babada öyle.
Sorun şuki kedim eve geldi bir süre sonra yere yapıştı sesli bir şekilde en az 5 kere öğürdü sonra bir şey olmamış gibi oynadı gezdi gayet hareketli yaş mama verdim yedi kurumamaya ilgi göstermedi uzun tüylü bir kedi ama daha 3 aylık o sebeple tüy yumağından şüphelenmedim ama şüphelenmelimiyim 3 aylık kedide tüy yumağı oluşurmu şimdi bu sabah evi yine aradım yine yapmış aynı şeyi sizce nedeni nedir midesi bulanıyormuş gibi yere yapışiyor sesli bir şekilde öğürüyor?
Lütfen başına gelen tecrübe eden mantıklı bir fikri olan arkadaşlar cevap yazabilirmi?

4 CEVAP

Kimsecik

Güncel

aleyn

tüy yumağı değilse yabancı cisim yutmuş onu çıkarmak için kusmaya çalışıyor olabilir yavrular yabancı cisim yutmaya çok meraklıdır. kusmasına destek olmak için çim yedirebilirsiniz ama öğürmeler devam ederse vete götürmelisiniz

aleyn

tüy yumağı değilse yabancı cisim yutmuş onu çıkarmak için kusmaya çalışıyor olabilir yavrular yabancı cisim yutmaya çok meraklıdır. kusmasına destek olmak için çim yedirebilirsiniz ama öğürmeler devam ederse vete götürmelisiniz

nzmeroglu

Tüy yumağı olabilir , sürekli bu durumu yaşarsanız bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.