Kedi Şampuanı Ve Pire Sorunu

Beyzanurtzlk

Kedilerimin çok piresi var damla maalesef yetmedi. Dalinle falan yıkasam kurtulur muyum yoksa illa onların şampuanıyla mı yıkamalıyım? Şampuan önerisi olan var mı? Yada şampuan yerine başka bir şey kullanabilir miyim?

4 CEVAP

Elifmuzeyyen

Dalin veya başka bir şampuan pireye fayda etmez malesef. Siz pire tozu kullanın veterinerden alabilirsiniz

hilalpaksoy

Bı yerde okumuştum : " biberiye yağı pamuk yardımıyla ihtiyaç miktarınca yalnızca enseye veya boydan boya uygulandığı takdirde hayvanda ne kadar parazit olusa olsun hepsini doğal olarak yok edecektır. maksimum 3 günde, pire kene yuvası haline gelmiş olsa bile tamamen sağlıklı biçimde hem tüylerini, yaralarını iyileştirecek, solumamanız gerektiği halde dostunuzun cildine temas ettirdiğiniz zehirlerin aksine büyülü iksir gibi irili ufaklı birçok sorunu çözecek, yalpalaya yalpalaya yürüyen minik kedinizin yürüyüşünü bile düzelttirecektir.
bir şişe 2 yıl çook rahatlıkla gidiyor. parazit sorunu olan dostumuz bundan ömur boyu kurtuluyor.

kokusu ağır olduğu için ozellikle kedi dostunuz hoşlanmayıp kaçacaktır. elinizde salam, ödül maması gibi bir şeyle dikkatini çekin. dostunuzu kucağınıza alın, ödülü de yakında olsun, daha az sorun çıkaracaktır. korkmayın kendini yalamaz, yağ uçucu olduğundan emilim gerçekleşip koku gittiğinde yalasa da zarar vermeyecektır. "

Beyzanurtzlk

Pire tozu işe yarar mı? Yoksa şampuan mı daha iyi?

Beyzanurtzlk

Bu biberiye yağı yarın deneyeceğim