Çok Acil! Fikirlerinize İhtiyacim Var

Fbt90

Benim okulumun bahcesindeki kedinin bogaz kısmındaki kemikler kanli bir sekilde görünüyordu (kanama yok ama kesin baska kediyle kavga etti) bugün beslemek icin gittigimde bende okul müdürümüze söyledim o bir şeyler yapacagini söyledi (veteriner ya da belediye icin) benim asil sorum bu kedi bir anne ve daha 3-4 haftalik yavruları var belediye gelip alirsa yavrular ne olacak ? Ne yapmaliyim sizce? Oturdugum sehirin (hatay) belediyesi hic iyi degil alsalarda yavrulari beraber almazlar sadece anneyi alsalar geri aldiklari yere birakmazlar(biliyorum zorunlu ama) hadi bir şekilde aldilar tedavi ettiler yavrular ne olacak hic tedavi ettirmeyeyimmi yavrulara be bakamam yurtta kaliyorum ve yavrular zaten kaciyor

19 CEVAP

Belediyeye götürmektense özel bir veterinere götürmeniz onun için daha iyi olacaktır. Anneleri veterinerdeyken yavruları evinize alın süt tozu ile beslemeniz gerekiyor

Fbt90

Yavrulara ben bakamam yurtta kaliyorum yalvarsam izin çıkmaz ve ilan versemde hemen bulunmaz büyük ihtimal ne yapmam lazim gercekten kafam karıstı ama ilan vercem yinede bide anne ne kadar yasar bu durumda enfeksiyon kapip olur diye korkuyorum :(

Fbt90

Acill!!

Elifmuzeyyen

3-4 haftalik yavrular annesiz ölür. Beslenmelerini nasil saglayacaksiniz? Önce yavrulara güvenli bir yer ve süt anne bulun bence sonra da anne kedicigi tedavi ettirmek icin veterinerle görüşün. Tedavisi kisa surse bile anne geldiginde bebeklerle ilgilenmeyebilir her kosulda bebekler zarar gorur

Sudetina

Siz en iyisi belediye gibi barınaklar var bizim burada Cahide barınağı var Antep'te olsanız onu arayın derdim onlar hem bakarlar hemde tedavi ederlerdi böyle bir barınak varsa onu arayın bende öğrenciyim ne kadar baksanızda ilgi az geliyor Malesef

Kan yoksa kediyi tutup yara spreyi sıkmaniz yeterli olacaktır.