Kediyi Evde Yalnız Bırakmak

Melodii

Iki buçuk aylık kedimi evde yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bakacak birileri aradım ama bulamadım. 3 gün yalnız kalcak. Çok korkuyorum. Bol bol mama su koydum. Camlar kapalı. Ortada düşecek eşya falan da yok. Bir şey olur mu? Çok pişman oldum. Keşke yanıma alsaydım. Sizce bir şey olur mu?

5 CEVAP

Tikih

Strese girebilir yada size küsebilir . O yüzden geldiğinizde sizi pek sıcak karşılamayabilir. Fakat maması ve duyu bol ve ortalık alandaysa birşey olmaz . Keşke anahtarı komşunyza vb . Kişilere verseydiniz ki kontrol etseler di

Cldkgkcs

Artık yola çıktıysanız üzülüp gerilmeyin aklınız kalmasın size çok bağlı değilse sadece sıkılacaktır kendince de takılan bir kedi değilse küsme stres gibi arkadaşın dediği şeyler olabilir.. Ama kendi aracınızla gidiyorsanız yolunuz çok uzun değilse götürebilirsiniz. Benim kedim de 3 aylık ama bana çok düşkün yalnız kalsa döndüğümde direk belli eder tepkisini sizde bunu sonraki kararlarınız için tecrübe görün bir dahaki seferlerde şimdiki duruma göre karar verirsiniz

Melodii

Yeni taşındım güvenemedim komşulara. Keşke yanıma alsaydım. Uzun yol stresi çekerdi bu sefer ama en azından gözümün önünde olurdu. :"(

Melodii

Tesekkur ederim. Otobüsle şehirler arası yolculuk yaptım.Yavrumun annesi kardesleri ölmüs yeni sahiplenmiştim. Kıyafetlerimi parmağımı falan emerdi. Bana çok bağlıydı daha iki hafta olmuştu sahipleneli ama pesimden hiç ayrılmazdı. Yatacağı zaman hep kucağımda boynumda uyurdu. Çok pişman oldum bundan sonra yanıma alırım. Hastalanmasindan ölmesinden çok korkuyorum.

nao

Hiç bahsetmemişsiniz ama umarım kumunu bol koymuşsunuzdur. Çünkü 3 gün o kum hiç temizlemeyecek ve üstelik evde yalnız olduğu için, hem sıkıntıdan hem stresten dolayı daha çok mama yiyecek ve daha çok dışkı yapacak. Bu sebeple kumu yeterli değilse, 3. gün falan dışkıladıktan sonra üstünü örtemediği için patilerine bulaştırıp, onu de evin muhtelif yerlerine bulaştırabilir.