Kedi Korkar Mı

Elifffss

Arkadaşlar bahçede baktigimiz kedilerimiz üç aylık oldular.Onlara artık iç-dış parazit yaptırmak istiyorum aşılarını.Onlara bebekliklerinden beri baktigimiz icin insanlara alisiklar.Korkmuyorlar ama anneleri yabani veya direk sokak kedileri de öyle.Veterinerle konustum eve gelip kendisi yapacak.Ama aşı olurken korkarlarsa ve insanlara karşı korkar olurlarsa diye korkuyorum?Siz ilk veterinere tanistirdiktan sonra kedinizle nasıl bir iletisiminiz oldu?

5 CEVAP

Ares07

Benim kedim veterinere ilk aşı için gittiğinde çok sıkıntı olmadan halloldu ama ikinci aşısında çok korktu. Veterinerin asistanını ısırdı hatta ama eve gelince hemen kucağıma geldi. Çok uzun süre kucağımda yattı. Herkesi o şekilde kötü değerlendirmez diye düşünüyorum

Elifffss

Anladim cok teşekkürler.Bu kadar alıştırdıktan sonra korksunlar istemiyorum.Mesela sokak hayvanları yaşadıkları kötü tecrübelerden dolayı bütün insanlardan korkuyorlar ya.O şekil olurlar mı diye sormak istedim.Sizin ki ne kadardi ilk gittiginde

Ares07

Evet bazen travmalar kalıcı da olabiliyor aslında ama kediden kediye de değişebilir. İlk gittiğinde 4 aylıktı

Elifffss

Anladim inşallah olmaz ya sağlıklı olmaları için aşılarını yaptırmam lazım ama yabani olurlarsa anneleri gibi diye korkuyorum.Şu an insanlara çok yakınlar

kurban1525

İnsanlara bu kadar yakınken bir şey olmaz merak etmeyin. 3 dakikalık bir acı için sizden de vazgeçmez :) hele ki acının sizden gelmediğini bildiklerinde bir sorun olmuyor. Belki dışarıdaki insanlara karşı biraz uzak davranabilirler, o da veteriner hekiminizin hal ve hareketlerine bağli. Yani kedinize nasıl davrandığına bağli. Kediniz kendini çok güvende hissettiği bir yerde (yani eviniz, odanız gibi) yaşayacağı çok ekstrem bir acı sizin tarafınızdan ona geldiyse kendini savunmaya alıp size karşı bile gard alabilir. Ancak böyle bir durum da söz konusu değil. İsterseniz bu ilaçların hap versiyonları var fakat iğne hem daha saglıklı, hem de karma aşı yaptıracağınızda mecbur iğne olacak ve cani o zaman çok yanacak malesef :(