Kedimin Bağırsağında Yün İp Acil

kurban1525

Herkese merhaba birkaç saat önce kedimin kumunu temizlerken bu gün (12 saat boyunca) hiç dışkılamadığını fark ettim. Bir süre sonra ben başka bir yerdeyken dışkılamaya çalışmış, poposundan 30 veya 40 cm kadar ip sarkıyordu. Her yeri de kaka olmuştu. Panik yaptım ve veterineri aradım. Ipi çekmemi alamazsam gelmemi söyledi. Fakat ip geriye döndü kedim nasıl yaptıysa ipi içine geri çekti herhalde kasıldı bilmiyorum... :( apar topar veterinere gittik ve kedime lama yapıldı. Fakat kendini çok kastığından olacak, tuvaletini yapamadı. Tam 2 lama 1 kas gevşetici iğne ve 1 iğne daha yapıldı ve bu gece tuvaletini yapması için orada bırakıldı. Ayrıca röntgen de çekildi. Şimdi sonuçları bekliyoruz ve açıkçası gerçekten perişan olduk. Gözümüze uyku girmiyor ilk kez böyle bir şey yaşıyoruz sizce durum ne olur? Başına gelen var mı

17 CEVAP

Elifmuzeyyen

Ay cok gecmis olsun bi daha allah gostermesin kendimiz hastalansak bu kadar derdine dusmeyiz herhalde onlar soz konusu olunca canimiz aciyor ben de sevindim darisi tum hasta canlarimiza:')

Çok geçmişler olsun, yaramaz dostum ipliğin tadını sevmemiştir inşallah umarım tekrar yemez.

Elifmuzeyyen

Ipi çekmeyin sakın boyle bir durumda ipin çekilmemesi gerektigini okumustum cektiginiz ip zarar vererek çıkıyor çünkü gerekli mudahale yapıldı ise icinizi rahat tutun iyilesir inşallah kedicik gecmis olsun

kurban1525

Şu anda hala veterinerde... Daha dışkılama yapmamış. Röntgen çekildi gaz sıkışması oluşmuş karnında tuvalete çıkamadığından. Büyük ihtimal ameliyat olacak inşallah sağ salim dönecek bana yavrum

Elifmuzeyyen

@kurban1525 tuh ya cok gecmis olsun bir ip nelere sebep veriyor ıste insallah iyilesecek minik
@uwu herhalde o soruyu bana sorduğunuz ipi çekmeyin dediğim için. İpi çekerken bağırsaklarda dolanmis olan ipi cekiyorsunuz darbe almis oluyor çektikçe. O nedenle çekilmemesi gerekirmiş. Ameliyatla alınmalı galiba tek çare bu eğer diskisindan çıkmiyorsa

kurban1525

Şimdi beni veteriner kliniğinden çağırdılar. Operasyon olacakmış...

kurban1525

Biraz önce operasyon sonucu belli oldu. Oğlumun bağırsak açılmış, doktor hiçbir şey olmadığını soyledi. Bağırsak tamamen bomboşmuş. Daha sonra tabi biz röntgenlerde falan bunu gördüğumüz halde nasıl çıkmadığına şaşırmıştık. Doktor beni bir kez daha aradı, anüsünden dışkıyı çıkarmışlar ve nasıl oldu nasıl yapmış bilmiyorum ama iplik kaka olarak anüsün son kısmına kadar gelmiş... Bu duruma çok sevindik 3 gün orada kalıp yemesine içmesine ve kakasına bakacaklar bir sorun yoksa taburcu olacak... çok rahatladık valla çok mutluyum :))

kurban1525

Amin insan bir türlü kurtulur çayından tut her seyine sağlık sorunun oldumu iyileştirme imkanın oluyor kendini. Ama minicik bu canlar için imkanlar o kadar kısıtlı o kadar çaresiz ki. Üstelik o yün topunu çok seviyor diye özellikle isteyip ayarladık oynuyor sıkilmadan diye... Saolsun veterinerimizi biraz fazla bekledik stresten bayağı kafamda saç kalmadı karnıma kramplar girdi ama veterinerimiz çok iyi baktı kedimize. Hem dün geceden beri kaldığı yer çok iyi hem ilgi alaka çok iyi... buradan onlara da çook teşekkür ediyorum bu ülkeye böyle veterinerler lazım biraz fiyatlar fazla ama hizmet kalitesi %100

kurban1525

Bulursa yer Didem hanım :) oltaları ipli diye onları bile kaldırdık artık. Uzaktan kumandalı araba alacağım oğluma :)

:D aman iyi olsun da bir yolu bulunur.

Anonymus813797

Tüylü şeyleri pek yaklaştırmayın. Çok geçmiş olsun. :) yaramazınız İnşallah artık bilmediği şeyleri yemez :)

kurban1525

Güncel

uwu

İpi çekerken nasıl bir zarar veriyor? İpin kesmesi gibi bir durum mu oluşuyor? Geçmiş olsun bu arada dayanması güç.

Kedimekim

Bir keresinde kedimin poposundan sizinki gibi yün ip sarktığını görmüştüm kedim peçeteyle çektim bir sorun olmamıştı. Büyük ihtimal kakayla birlikte hepsi çıkamamış. Çekilmesinin bir sakınca yaratacağını düşünmüyorum nitekim veteriner de aynı şeyi önermiş. Ama benimki sizinki kadar uzun değildi belki de o yüzden rahat çektim. Umarim sağlığına bir an önce kavuşur.

Elifmuzeyyen

Gecmis olsun. Sakincasi olmasa operasyon gerektirmezdi demek ki miktar olarak cok fazla ki cekmis olmaniza ragmen çıkmamış. İnşallah sağlığına kavuşacak kediniz