Kediye Zeytinyağı Nasıl İçiririm

Mayis1

Kedim kabız zeytinyağını şırıngayla mı içirmem gerekiyor? Mamasına falan koysam bir faydası olur mu? Ya da başka bir yolu var mı? Şırıngayla içirirsem tükürür diye düşünüyorum.

14 CEVAP

Elifmuzeyyen

Kafasini hafif arkaya dogru verip azar azar sikarsaniz hem yutar hem tukuremez

Reyaura

Yas mamasina katin yer

Cldkgkcs

Ben kuru mamasını sulayıp biraz da içine zeytinyağı koyuyorum arada kabız olmasa da. Yaş mama gibi severek yiyor benimki deneyebilirsiniz direk içirmeye çalışana ladar

Elifmuzeyyen

Direkt ağzına siringa ile verin veteriner dedi zaten diskilayamiyor tekrar yapamadan mama vermek daha da zorlastirabilir

Mayis1

Şırıngayla verdim mamasına da su koydum biraz ama çişini yaparken bile titrediğini ve zorlandığını söyledi annem. Ameliyattan sonra 2. Kez dışarı çıktı. Sürekli saldırdığı yavrularıyla bir hafta sonra tekrar karşılaştı. Eskisi gibi anında saldırmıyor. Yavrular da kendini savunabiliyor. Ama hala yavrulardan rahatsız ve onların yanında benden de kaçıyor. Yarın tekrar zeytinyağı, yaş mama biraz da ayran vericem. Umarım yarın düzelir.

Mayis1

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Mayis1

Bir yerde de ayran verebilirsiniz yazıyordu. Ayranı kendisi içer bir faydası olursa ayran vericem

Elifmuzeyyen

Kabiz ise en iyisi zeytinyagi. Kucuk bir kasikla agzini acip bosluktan akitabilirsiniz veya iğnesi alinmis siringadan agzina sikabilirsiniz

Mayis1

Yaş mamasına katarsam da yine aynı etkiyi gösterir mi. Çünkü 5 gündür yapmıyor. En hızlı etkiyi şırıngayla verirsem alırım diye düşünüyorum. Eğer tükürürse yaş mamasına katarım artık.

Elifmuzeyyen

Düzelecek inşallah geçmiş olsun. Stresten bebeklere öyle yapiyor herhalde her kedinin anneliği farkli oluyor..

Mayis1

İlk 2.5 ay çok iyi baktı şimdi 1.5 aydır nefter eder oldu,kıskanıyor herhalde. Onunla da ilgileniyoruz yanlış anlamayın ama yavrular sürekli yanımızdalar anneleri de onların olduğu yerlere pek gelmiyor. Bir tanesini daha sahiplendirme ihtimalimiz var ama erkek kediler için hiç arayan olmadı. Biz bakarız sorun yok ama sahiplendirseydik anneleri rahatlardı. Biz de çok alıştık zaten. Tüm kış biz sabah akşam yemek vermek için gidicez yani bahçe büyük olsa da başbaşa kalmış olucaklar. Alışsınlar bir zahmet

Elifmuzeyyen

Bir nedeni vardir ama biz anlayamıyoruz iste. Kiskaniyordur belki de ama yavrularla ona gosterilen ilgi malesef ayni olamaz onlarin muhtaclik durumları düşünüldüğünde tabiki fark olacak.. Keske hepsine sizi bu kadar seviyoruz diye anlatabilsek:') hepsinin yeri ayri allah ayirmasin

kurban1525

Zeytinyağinı içti mi? İçemediyse ve içli dışlı olabiliyorsanız yani kedinizin istediğiniz an istediğiniz yerine dokunabiliyorsanız, parmağınızı zeytinyağına batırıp emmesini sağlayabilirsiniz. Biraz yavaş bir işlem olur ama Bıdıkta hep işe yaramıştır :) miyak miyak bağırsa da sağlığı için yapacak bir şey yok :)

Mayis1

Şırıngayla tek seferde içirebildim. 5-6 gün şurup içirince ya o alıştı ya da ben kolayca hallediyorum. Eğer içiremeseydim bile parmağımla içirmemin mümkünatı yok. Tekrar teşekkür ederim hepinize.