Kedilerde Bağırsak Ameliyatı Ve Sonrası

kurban1525

Merhaba dün kedim ameliyat oldu ve operasyon başarılı gecti. 3 gün taburcu olana kadar orada kalacak. Kedim stresli bir kedi. Bu gün kontrol için aradığımızda pek bir şey yemediğini, yemezse tehlike olabileceğini söylediler. Açıkçası korkularımız gitmişti çok sevinmiştik fakat bu haber sonrası yine korkmaya başladık. Sürekli tüy kusuyormuş, hiçbir şey yemiyormuş. Stresli olduğundan dolayı da bunu yapıyor olabilir dedik ama bu durumu yaşamış olan varsa bilgi alabilir miyim? Çok teşekkürler

36 CEVAP

kurban1525

Doktorla konuştuk. Bıdığın durumu çok iyi... keyfi yerinde :) inşallah atlattık yarın böyle giderse taburcu olacak herkese teşekkürler

kurban1525

http://hizliresim.com/PDggZO ve mutlu son :)) herkese yanımızda durduğunuz için teşekkür ederim. Bıdığım bu gün taburcu oldu

SenanurKsl

Gerçekten tam olarak nasıl oldu ben de çok merak etrim ve korktum açılcası çünkü evde dikiş nakış yapılıyor bazen ve o tarz oyuncakları da var e bizimki ip falan görsün hemen yemeye başlıyor ben çekiyorum ağzından :/ böyle bi durum yaşatcağı hiç aklıma gelmemişti. İp yurulduğu zaman mı okuyor bu nasıl oluyor :/

Cldkgkcs

Arkadaşlar benzer bir olay bizim başımıza da geldi şu an takipteyim hatta anlatıyım okuyan olursa dikkat eder çünkü ben ip vb hiç bırakmıyorken aylardır oynadığı plastik oyuncağı küçültmüş onu yedi bir lira boyutlarında ama çok yoğun çalıştığım için vet.e gidemedim takip ediyordum hafif iştahsızlık hissetmeye başladım bir gün sabahtan akşama kadar hiç mama yemedi.

Ve dün kısırlaştırma yaptırıcaktım normalde, önceden onun için danışmaya gittiğimde iç parazit tableti aldım geldim enjektörde sulandırıp ağzına sıkınca kusmaya başladı ve plastiği çıkardı. Ama plastiğin bi kısmıydı o veterinere gittim hemem tekrar kusmasının iyi olduğunu diğerinin bağırsaklarda olabileceğini söyledi malt verdi her gün 5 cm vericez 5 gün takip edicez...

Sizi de takip etmiştim üzülmüştüm çok geçmiş olsun hatta o yüzden dikkat ediyordum ama benim kedimin de kendi başına oynadığı tek oyuncak o olduğu için atamıyordum çok seviyodu onu yanımda oynatıyordum umarım bizde diğer parçadan kurtuluruz.

Elifoo

Bağırsak ameliyatı değil ama kısırlaştırma ameliyatı oldu bizim ufaklık. Bir gece veterinerde kaldı ve gittiğimizde mama da su da içip yememişti. Bizi gördüğünde direk su içip yemek yemeye başladı. Başka kedilerin ya da hayvanların orda olması çok geriyor onları. O yüzden yanında tanıdık biri olunca bir nebze de olsa rahatlıyorlar. İçeri sizi almama gibi bir durumları olamaz onu görmek en doğal hakkınız. Hele bir de böyle riskli bir durum varsa asla bu ihtimali yok sayamazlaf. Mutlaka yanına gidin ve görmekte ısrar edin. Çok geçmiş olsun

Mayis1

Benim kedim de kısırlaştırma ameliyatından sonra evde olmasına rağmen ben yanına gidince mama yemeye başlıyordu.

kurban1525

İstediğimizde giriyoruz zaten ama bunun için özel izin isteyip girmeye ve yemek yiyene kadar başında durmaya çalışacağım yarın ilk işim bu. Biraz önce aradım biraz mama kabını oynatmış yemiş mi yememiş mi belli değil tam ama daha tuvalete hiç çıkmamış... hala çok gerginiz ailecek çok zor bir durum gerçekten hayatımda böyle diken üstünde durduğumu hatırlamıyorum hiç

Elifoo

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum gerçekten.. yanında olduğunuz süreçte sakin kalmaya çalışın sizin ruh haliniz onu rahatlatsın da çabucak iyileşsin yavrucak ..

Elifoo

Ah yavrum benim.. inşallah hemen iyileşir

EZK

Çok çok geçmiş olsun. Hızlı hızlı okuyup geçtim sonucu çok merak ettiğim için. Acil şifalar diliyorum. Allah bir daha yasatmasin. İpli oyuncakla oynarken mi oldu? Orayı pek anlayamadim :(

izmir_pet

Sizede cok gecmis olsunn. Gercekten cok kotu durumlar:(

Cldkgkcs

Çok geçmiş olsun tekrar... Evde ip görmek istemiycek hale gelmişsinizdir ama en önemlisi yavrunuza birşey olmamış canı sağ.. Umarım bizim sonumuz da oralara gitmez zor bi süreç

kurban1525

Kaldığı yerde başka kediler de duruyor. Yani bebek küvezi gibi yerler var kedim orada duruyor. En son dün gördük. Olmazsa bu gün de gideceğim. Doktor hiç yemezse şırıngayla besleyeceklerini söyledi. Yeme alışkanlığını kazandırmamız lazım dedi ama ben anlayamıyorum gerçekten nasıl işliyor bu durum kedi kaç günde kendine gelir kendine gelmeme riski nedir hiçbir şey bilmiyorum bu konu hakkında

Yemesinin bir yolunu bulursanız paylaşır mısınız aynı dertten muzdaribim :(

Kediforum

https://www.kediforum.com
Konularımıza bakabilirsiniz.