Köpeğim Ayak Isırıyor Yürürken Adım Bile Atamıyorsunuz. Bunu Nasıl Önlerim?

belinayk

Çorap ısırma ve ayak ısırma

1 CEVAP

cdogali

Bunu her yaptığında hayır diyin. Köpeğinize 3. kez hayır derken çileden çıkıp bağırmanız da yaygın olarak yapılan bir hata. Gerekiyorsa hayır dedikten sonra, köpeğinizin heyecanı yatışana kadar hiç kıpırdamadan durun. Köpeğiniz istemediğiniz bir davranışı yaptığında onun enerjisine odaklanın, ve sakinliğinizle ona eğlenceli bir durum olmadığını gösterin. Aynı davranışı sabır ve kararlılıkla her defasında tekrar edin. Ayrıca çorabınızı bıraktığında, oyuncağını verip onu ısırmasını sağlayın ve bunu yaptığında ona ödül maması verin. Bunu yeteri kadar tekrar ederseniz sorun kısa bir süre içinde çözülecektir.