Aşıları Tam Olan Köpek Isırıp Kanatırsa Isıran Kişinin Kuduz Aşısı Olmasına Gerek Var Mı?

Dilann__

Aşıları tam olan köpek ısırıp kanatırsa ısıran kişinin kuduz aşısı olmasına gerek var mı?

7 CEVAP

Anonymus813797

Hayır yok benim köpeğim baş parmağımı aşırı kötü ıssırmıştı( başkabirini ıssırmaması için önüne geçmiştim) hiçbirşey olmadı ama 1,5 2 ay sonra ancak geçmişti. Kuduz aşısı gerekmiyor ama bir tedevi olun çok zor geçiyor yarası. Hatta aradan 8 ay geçti parmağımda hala bir çöküklük var.

Elifmuzeyyen

Hayir bol su ile yıkayın baticon sürün mikrobu kirar

Dilan hanım öncelikle köpek kimin

friolera

kuduz cok cok ciddi bir hastalik, neredeyse %100 olumle sonuclaniyor, kopeginizin asilari tam degilse kuduz asinizi mutlaka yaptirin.

guineapigela

Hayir

melikealgin

Gerekmez

Emre95

Şehir içindeki köpekler genelde aşılı olurlar ama kuduzun sinirlere yerleştikten sonra tedavisi yok o yüzden yinede kuduz aşısı olun önleminizi almış olursunuz.