Yavrular Pirelendi

Rmysaerel

10 gunluk yavrularimiz pirelenmisler halbuki bulunduklari ortamin temizligine cok dikkat ettim :/ ne yapabilirim daha cok kucukler..

14 CEVAP

Rmysaerel

Cok kucuk olduklari icin pire damlasi yaptirmak istemiyorum cogu insandan da bunun cok zararli oldugunu duymustum :/

Damlatma ilaci derken veterinerde yapilan pire damlalarindan mi bahsediyorsunuz

Sirkeli suyla silersen koku uzerlerine sinebilir anneler koku almassa yavruları yiyebiliyor . Kusura bakma düzgün yazamadım ama anlarsin heralde

Rmysaerel

Hadi ya bunu hic dusunmemistim olabilir bitkisel pire spreyi var yarin bi veterinere danisicam kullanilabilir mi diye

Heiter

Yavrular küçük olduğu ve annelerini emdiği için kesinlikle veterinere danışın. Burada ne desek eksik olur.
Sirke konusuna gelirsek, sadece evi temizlemede iyi oluyor. Yoksa pirelerin hakkından sadece ilaç geliyor. Bitkisel yağlar da varolan pire sorununu çözmekten ziyade, pireyi önlemede etkili olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca, koku kediler için çok önemli. Yani yavruların kokusunu değiştirecek uygulamalardan kaçının. Yoksa annesi, yavrularını yadırgayabilir.

SEYMADUMAN

pire malesef ki her hayvanın sorunu. veterinerlerde pire damlaları vs oluyor onlardan yaptırabilirsiniz küçük olmaları birşey değişmez bende kedim 10 günlükken bunu yaptırdık. veterinere gittiğinizde size zaten yol gösterir. daha fazla çoğalmadan..

Bilgos

annelerine damlatsanız yetermiş
yani pire damlasının kullanma kılavuzuna bakarken öyle yazıyordu.

chibiilkay

Çok küçük oldukları için yıkamıyorsunuz. Ama Pireden ölen kedi yavruları var o yüzden ciddi bir problem. Deri üstüne sıvı bir damla sürüyorlar basit bir yöntemi var. Annelerine süürnce sütten geçer mi bilmiyorum ama o sıvı pireleri öldürüp döküyor. 15 lira ücreti var

Yiyebiliyor değil yemekvermiyor olcak

kurban1525

Bu pire ilaçları evin içindeki pireyi de yok ediyor o yüzden damlatma ilacı yaptırmanızı tavsiye ederim

Bilgos

annelerine damlatsanız yetermiş
yani pire damlasının kullanma kılavuzuna bakarken öyle yazıyordu.

Rmysaerel

Annesine daha yeni yaptirmistim dogumdan once ama 30 liraya almistim ben damlayi yavrulari sirkeli suyla silsem daha dogal bi cozum olur diye dusunuyorum ama sirke kokusu rahatsiz ederse diyede korkuyorum sanirim en iyisi bi veterinere danismak olucak

Cldkgkcs

Sirke tehlikeli olabilir annelerinin hoşuna gitmezse

Elifmuzeyyen

çok güzeller maşallah. Bence kimysal kullanmayin şu an yavrular küçük ve anne yalayarak temizliyor tuvaletlerini yaptiriyor vs vs. Anneyi zehirleyebilir. Anneye yapılıp yapılamayacağını da net öğrenmek lazım nasil ki insan yavrularinda emziren kadinlar saçlarıni boyatmiyorlar o tip bi durum olabilir belki. Ayrica ense damlasindan zehirlenen bir kedi vardi malesef ben o nedenle biraz mesafeliyim ense damlasina.

kurban1525

Ben bıdığımı şimdi iç dış parazitten getirdim. Bir yerde okumuştum, bir arkadaşın evi kedilerinden dolayı pirelenmişti. Kedileri de kezâ. Sonra dış parazit damlasını damlattıklarında 24 saat içinde evdeki tüm pirelerin kedinin üzerindekiyle birlikte öldüğünü dertten kurtulduklarını söylemişti. Yani veterinerinize danışın, umarım böyle minik yavrular için de kullanılabiliyordur o damla