Yavru Kedi Göz İltihaplanmasi?

guineapigela

Hayvansever Komsumun bahcesine bir kedi dogurmus tozlu biryere dogurdugu icin oldugunu soyliyor komsum, gozleri iltihaplanmis bugun yanimda damla getirdim geitrdim tabi gzolerine surduk ancak o kadar kotu ki durumlari... kaniyordu akinti oluyordu kcok kotu gorunuyor gozleri.... Sorularim

Goz iltihabi neden olusur (yavru kedilerde)
Onerebileceginiz baska bir ilac, damla varmi
Enfeksiyon kediyi kör edebilir mi

Tessekurler simdiden..

4 CEVAP

https://patiliyo.com/yavru-kedilerde-goz-iltihabi-tedavisi/ patiliyo.com da detaylı anlatıyor bakabilirsiniz geçmiş olsun

Elifmuzeyyen

Goz iltihabinin birçok sebebi olabiliyor ozellikle disarida olan yavru veya yetiskin kedilerde enfeksiyon sonucunda oluyor ot batabiliyor bu da enfeksiyona neden oluyor veya parazit olabilir bu da gozlerini etkiliyor olabilir.
Sizin dediginiz kadar olmasa da (kan yoktu en azindan) bizim baktigimiz bircok kedide de vardi bu sorun. Exocin veya eyestil goz damlasi tobrased goz kremi -ki bu ilaclari aile hekimine yazdirip eczaneden alabilirsiniz- kullanabilirsiniz. Ilaclari veteriner hekim onermistir kafadan ilac değil. Ayrica bizim veterinerimiz de cloptic goz kremi vermisti gozun icine suruluyor ayrica antibiyotik igne yapmisti gozler vucuttaki herhangi bir hastalıktan da bu sekilde olabiliyor. Ve evet bu enfeksiyon onlari kör bile edebiliyor malesef ki cok dikkat etmek lazim. Ayrica her gun imkaniniz varsa her gun yapmaya ilik cay ile pamukla tmizleyebilirsiniz faydasi olacaktir ancak goz disarda ise bu yontemler basit kalir o nedenle bir hekimin müdahalesi gerekebilir..

guineapigela

Cevaplar icin tesekkurler bugun kedilerin gozlerinin durumu cok kotuydu baktikki kremle ilacla olmiayacak veteerinerimize goturduk 5 ini birkac gun orada kalacaklar
Tekrardan tesekkurler..

Elifmuzeyyen

Rica ederim malesef bazi durumlarda basit yontemler ise yaramıyor sagolun veterinere goturup ilgilenmissiniz allah gönlünüze gore versin