Merhaba Biz Bu Güzelliği Dün Sokakta Bulduk Ama Cinsini Bir Türlü Kestiremiyoruz Bilgisi Olan Varmi

Hvn

Kedimizin cinsi hakkında bilgi almak istiyorum dün sokakta bulduk pek sokak kedi sine benzemiyo gorusleri olan bildirebilirse çok sevinirim şimdiden çok tesekkurler

5 CEVAP

Sahsimuhterem

doğru olanı sokaktaki kediler anadolu kedisi sokak kedisi yada mix melez ne derseniz o.Ama sadece bir ırktan değiller ;norveç kedisi mavi rus bombay bunlar yakıştırma sadece.
Sokaktaki kediler tek ırk kedi ile çifleşmediği her nesilde farklı bireyler çifleştiği için karma ırklar yani renge görüntüye göre sokak kedilerini bazı ırklara isnad etmek bize hoş gelsede yanlış kesinlikle.Sokak kedilerimiz mix melez ırklardır bir ırktan değiller örneğin anne annesi çerkes dedesi kürt babannesi bulgar diğer dedesi arnavut olan sonradan rus ve arap iki kızla evlenen iki erkek kardeşin çocukları hangi ırktandır ?:)
melezlerdir yani evet insanlarda çocuk babanın ırkından kabul edilir ama kedilerde böyle değil :)

Eymentalay

Mavi rus’a benzettim ben

Alicveben

Bence sibirya mavi ruz melezi

mimimomo

@Sahsimuhterem : ))))

Hilalss

Cinsini bilmiyorum ama çok sevimli :)