Proplan Mama Kullanınca Kedisi Kusan İshal Olan Var Mı

sdfkllli

arkadaşlar internetten proplan junior mama aldim tarihi 2020 kedime yedirdim ishal oldu ve kustu bu sorunu yasayan var mı ya da soyle sorayim mamadan kusup ishal olur mu ya da üsüttü mü aşıları tam bu arada

17 CEVAP

Terranova

GimCat'in Gastro Intestinal Digestion yani sindirim sisteminin düzenlenmesine yönelik bir macunu var. Sindirimi düzenlemesi için bazı bitkisel karışımlar, probiyotik ve lif içeriyor. İşe yarayacağını düşünüyorum.

Gul36

Yeni paketten, eski mamasıyla karıştırmadan direkt mi verdiniz? ************ değişimi dediğiniz sorunlara sebep olur. Bazen uzun süreli değişimler bile ishale vs. sebep olabiliyor.

sdfkllli

peki cok cok tesekkur ederim korkuttu bu durum beni tecrube edinen insanlara danismak istedim sagolun

Mayis1

Haşlanmış patates, pirinç lapası ve ev yoğurdu da ishale iyi geliyor.

melikealgin

Biz profine tavuklu mama kullanıyoruz gayet memnunuz

sdfkllli

tek tek tesekkur ederim hepinize , mama fiyati onemli diil sık sık veteriner ziyaret edip kediyi yipratmaktansa kaliteli ve besleyici mama almayi tercih ederim

Sevdakkus

Ben kedime onu veriyorum ve hiç bir problem yaşamadık çok şükür. Çok da severek yiyor

sdfkllli

kediniz kac aylik

Feronia

Olsa da olmasa da bu ProPlan'ın rezalet bir mama olduğu gerçeğini değiştirmez

sdfkllli

ne yapmam gerekiyor sizce arkadaslar , ben kedimi aldigim yere sordum proplan kullandim dedi baska mama verdim yemedi sonra petshoptan acik proplan aldik onu yedi bisey olmadi sonra dusundun petshopta acik mamalar guvenilir olur mu diye internetten aldim kapali paketli onu verdim iki gundur ishal kustu mamayi koyuyorum yemiyor

sdfkllli

evet direk verdim , ikisi de proplan biri petshopta satilan acik digeri paketli kapali ikisi arasinda fark var midir ki acaba

Gul36

Tabii ki de öyle bir ihtimal var. Açık satılan mamalara pek güvenmemek lazım zaten. Belki de içine farklı bir mama karıştırılmıştı. Proplan, Feronia'nın da dediği gibi çok kötü bir mama ama kedinizin herhangi bir alerjisi yoksa veya mamanın tarihi geçmemişse ilk vermenizde böyle sorunlar oluşmazdı. Yani büyük ihtimalle sebep ani mama değişimi. Siz yine de zehirlenme ihtimaline karşı yoğurt verin ve veterinere gitmediyseniz bir an önce gidin.

Aysetaha

Bende mamamızı değiştirerek bu ay proplana başladık tüy dökülmesi daha da arttı kızım 3 günde bir kaka yapıyo yani ben hiç iyi yanını görmedim açıkçası o yüzden kimseye de tavsiye etmyrm ayrıca nette bazı kedilerde kusma ishal ve kabız yaptığını okudum

sdfkllli

ne yazik ki ishalini bir turlu kesemedim . ne yapicagimi sasirdim . kusmayi kestim cok sukur . bi turlu hangi mamayi kullanacagima karar veremedim

Sudeckmkc

Kediniz mamadaki bir şeyi tolere edemiyor olabilir. Bir parça tavuk göğsünü bir iki küçük patatesle haşlayıp püre haline getirerek yedirmeyi deneyin bir süre belki düzelir