Kedim Temiz Su Yerine Saksıdan Topraklı Su İçiyor

SenanurKsl

Arkadaşlar kedim 3 aylık normalde mamasının yanında su kabı var dürekli döker tazelerim ve hep ordan içerdi. Son zöanalarda salonumuzdaki yapraklı su kabı ve saksının dibindeki topraklı suyu içiyor sürekli gördüğümde alıp kendi suyuna götürüyorum hatta koridorda vs su kapları var içsin diye temizi içmeyip yine ona gidiyor bazen bi geliyor yanıma ağzının kenarında çamur var :d nedendir sizce bu davranışsal bişey mi yoksa kedilerde de insanlardaki gibi demir eksikliğinden oluyo mu bu tarz bişey ?

4 CEVAP

Kimsecik

Vitam,n eksikliği olabilir ;içmesin engel olun o sahsinin yanına su kabı koyun yada saksiyi ulaşamayacağı bir yere ...

Kimsecik

Bu bir tahmin teshis değil bazı mineraller toprakta bulunur belki kediniz onun için içmiştir diye düşündüm.Maması kaliteli bir mama ise sorunun büyüğü çözülmüş olur.

SenanurKsl

Teşekkürler kaldırcaz artık. Aslında vitamin macunu yediriyorum düzenli orijen cat & litten mama kullanıyorum neden olur acaba vitamin eksikliği nasıl anlarız bunu ?

SenanurKsl

Tamamdır teşekkürler