Bilgisi Olan Yardım Edebilirmi

ahmetiri

Oncelikle Yazacagim Sey Icin Kusurabakmayin Migdeniz Bulanabilir Ama Bilgim Olmadigi Icin Fikrinizi Alayim Dedim

15 Aylık Disi Scottisf Fold Kedim Bugun Ilk Defa Tuvaleti Yerine Salona İsede Sanırım. Sanirım Diyorum Cunku Idrarmıydı Yoksa Kustumu Tam Anlayamadım Ufaktan Tanimlamak Gerekirse Baya Coktu Sarı Sıvı Kopuklu Ve Peceteyle Silerken Ilik Birseydi

Idrarsa Kedim.Bunu Neden Yapmis Olabilir Bir Sorunmu Vardır Tekrarı Olurmu Benim Ne Yapmam Lazım

Kusurabakmayın Bilgim Olmadigi Icin En Net Bilgiyi Buradan Alabilecegimi Dusunup Yazayım Dedim

10 CEVAP

aleyn

içinde tüy yumağı gibi şeyler var mıydı, idrar çok kokar genelde epeyce bi silmeniz gerekir kokunun gitmesi için koklayarak anlayabilirsiniz bence. tüy yumağı yoksa ve kusmuşsa yakın zamanda değişik bişey yemediyse üşütmüş olabilir.

sdfkllli

kusmus gibi sanki ve benim kedim de scottish en ufak seye kusuyorlar . 3 tane vete danistim goturdum tamamen sindirim yemek hassasiyetlerinden kaynaklaniyormus . ve tahilsiz mama yemeleri gerekiyormus . ve ciplak zemine yattigi zaman da ishal oluyor bunu da deneyimledim . bazen de tuy yumagi sorunsali yasiyoruz . yani anlicaniz hassas ve narinler cok iyi bakim gerekiyor . ve onlem amacli diski tahlili yaptirmanizi tavsiye ederim 3 ayda bir

sdfkllli

bence tam tersini dusunun umarim idrardir ve ilgi cekmek icin yapmistir . her kusma masum olmuyor ne yazik ki ama kivamliysa kusma olma olasiligi yuksek bahsettiginiz sey safra gibi geldi . siz önlem amacli vete goturun yine de en azindan diski tahlili yapsinlar benim kedim ilk kustugunda diski tahlilinde parazit yumurtasi gorundu aninda mudahale edildi ilerlemeden . bazen sinek bocek yutabiliyorlar larvalari parazit olusturabiliyor . yemek yiyor mu su iciyor mu huyunda degisme var mi tuvaletine her zamanki duzende cikiyor mu onlari bir sure takip edin ve hava degisiminden dolayi usutebiliyorlar burnuna dokunun nemliyse usuyordur sicak tutun

sdfkllli

ve kediniz cok mukemmel yerime sevin gecmis olsun cok

ahmetiri

Kusmukmu Idararmı Pek Anlayamadım Ama Umarım Kusmadır Etrafa İsemesindense Az birsey Degildi O yuzden kusmuk degildir Diye Dusundum Cobuk Akiyordu Etrafa Ama ılık ve Biraz kivamlıydı Basta Yumurtami Dusurup Kirdilar Diye Dusundum Az tahilli mama kullaniyorum iyide baktigimi dusunuyorum ama ilk defa oldu bole birsey bakalim.birkacgun daha takip edecegim.kediyi

ahmetiri

Herhangi birsey yoktu tuy yumagi falan sarı ılık.bir sıvıydı veterinerimizle Konustum Kedinin Ayda Bir Kusması normaldir idrarsa birseye kızmız olabilir falan dedi bir sure takip edecegim farklilik gorursem veterinere Goturecegim

Yemesi icmesi iyi keyfi yerinde kendini zaten sevdiren bir kedi degildi ama suan hic dokunamiyoruz hemen kaciyor kucagima aldim hafif tirmalayip kactı normalde kafasini falan bi 5-10 saniye sevebiliyorduk suan hic sevdirmiyor

ursaminor

Kısırlaştırdınız mı? Kızgınlık her seferinde daha ağır olabilir. Bazıları işaret bırakmak için her yere çişini yapmaya başlıyor. Bunu da dikkate alın. Ayrıca kısırlaştırma işleminin ardından biraz daha sevecen olabiliyor kediler araya hormonal bir zorluk girmediği için.

ahmetiri

Kedim Kisir Degil Suana Kadar Öle Asiri Bir Kizginlik Belirtisi Gostermedigi Icin Sadece Arada Bizd Surtunur Kisirlastirma.Yapmadık Daha Birde Kedimde Corona Aktif Sonra Fip Var dedi eski veterinerim kan testine bakip.sonra suanki veterinerimize gittik ordada kan alindi incelemeye laboratuvara gitti falan fip degil dendi ama corona aktifmis o.yizden cok zorlamadikca erteliyoruz kisirlastirmayi

bestegures

arkadaşımın kedisi de salona idrarını yapıyordu son zamanlarda vet kızgınlık olabilir dedi kedi British fold bu arada. benimde dişi kedim kısırlaşmadan önce kızgınlıkta gelip yatağıma çişini yapmıştı bir veterinerle görüşüp kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. tabi bahsedilen sıvı idrar ise. geçmiş olsun

Kimsecik

kusmuş