Pire Damlası Sorunu?

Elifffss

Arkadaşlar bahçedeki yavru kedilerime iç-dış parazit yaptıracagim.Ama duydugma göre bu dış parazit damlası eger yalanırken agizlarina gelirse zehirleme ihtimali varmis.Hani kendilerini yalamasalar bile birbirlerini yalıyorlar sürekli.Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim?

3 CEVAP

Kimsecik

Pire damlası sizin için çözüm değil dışarda oldukları sürece sürekli pirelenicekler siz ilaç damlattıkça zehir birikir ilerde sorun olur üstelik dediğiniz gibi yalamalarına engel olmakta güç doğal yöntemlerden başka çare yok gibi.

aleyn

bence önce bitkisel pire spreylerinden sıkabilirsiniz sonrasında da enselerine pire damlası gibi haftada bir biberiye yağı sürün tamamen çözüm olmaz ama pire ve diğer haşeratı uzak tutuyor. zaten kış geliyor kışın kedilerde çok pirelenmez, bulundukları yeri temizlerseniz epey bi azalma olacaktır.

Elifffss

Peki bitkisel spreyleri nerden bulabilirim? Veterinerlerde var midir ya da kendileri yapabilir mi ?