Kedim Dışkısı Açık Renkli Ve Üzerini Kapatmıyor

Bademduman

Merhabalar 4,5 aylık bir kedim var yaklaşık 2 aylıkken aldık ama son bir aydır sürekli dışkısı açık renkte cıvık ve aşırı kokuyor :( üzerini kapatmıyor ve doğal olarak üzerine basıyor evdeki kokuyu anlatamam doktora götürdük mide rahatlatıcı ilaç verdi iğne yaptı ama faydası olmadı işin kötüsü wc nin yanında kurt bulduk bir defa:(ama başka da çıkmadı. Evde bir kedim daha var o 1.5 yaşında onda bu sorunları yaşamadık hiç maalesef duman beyimiz çok hassas :( ne yapabilirim bu dışkı sorunu için

12 CEVAP

İshal olmuş olabilir kedi, kurt içinde çiğ yiyecek vermenden kaynaklanabilir . Çiğ ürünler verme süt veriyorsan onu da verme bi çok şey dokunmuş olabilir bu arada hem kendi hem kedi sağlığın için aşılarını aksatma yaptır.

Patileriyle kazıtın kumunu bi kaç kez gerçi onların doğasında var ama deneyebilirsin

Kimsecik

Benim kedimde iran kedisi küçüklüğünden beri dışkı örtmüyor ben titizlikten yaptığını düşünüyorum çünkü ayağı deyebiliyor bunun farkında ayaklarındaki tüyleri makasla kesiyorum arka kısmındaki tüyleride kirlenmesin diye mecburen.Bence bu huy değişmez.İshal oluyor demekki kediniz mama dokunmuş olabilir iç parazit uygulaması yaptırın o parazit hemen bitmiyor.

Dışkı kapama sorunu bende yaşıyorum İran kedisi artık tüm gün uyumaktan kapamaya hali kalmıyor mu bilmiyorum :)ama yarın bi veterinere gidip görünücez. Umarım önemli bir sorunu yoktur. Her zaman yediği mamaysa eğer ondan olacağını sanmıyorum

ursaminor

Size şundan kullanmanızı öneriyorum. Veterinerlerde içindeki paketleri tekli olarak satıyorlar. (1gr olarak). En geç 4. günde kesiyor en ağır ishalleri bile. Üstelik tadına bayılıyor bebeler.

https://www.proplanveterinarydiets.com/products/fortiflora-cats-probiotics/

Bunun içindeki 1grlık tekli paketin tanesi 7TL bizim vette bilginiz olsun.

Bademduman

Teşekkürler cevap için aşılarını yaptırdık.çiğ yiyecek hiç vermiyorum süt hiç içmedi ama yoğurt seviyor ishal olduğundan sonra da yoğurt da vermedim acaba mamadan mı kaynaklanıyor diye değiştim yine fayda etmedi:( bir de bir türlü dışkısını kapatmıyor sürekli açık bırakıyor ve üzerine basıp tüm evde dolaşıyor ben işteyken gelince süprizler hazırlıyor:) ona ne yapabilirim büyük kedim badem sürekli kapatırdı ama duman açık bırakıyor ve üzerine basıyor onun için ne yapabilirim

Bademduman

Benim de tekrar götürmem gerek veterinerim de yeterli Bilgi vermedi en iyisi başkasına gitmek bkh cinsi bizim küçük bey abisine çekmemiş çok hassas

Bademduman

Onu da denedim ama bir defa yapıyor sonrakine yine açık bırakıyor

Bademduman

Benimki üzerine basıyor

Bademduman

İç parazit uygulaması yapıldı küçük kediler de kaç aya bir yapılıyor ben diğer kedim de 3 aya bir yapmıştım

Kimsecik

üstüne bastığını farkedince bırakıyordur kapatmayı.Bebek yaz bunlar...Ben isteğime göre alıp kendim yapıyorum iç parazit uygulamasını kimsenin emrinde değilim.Vette tanıyor beni.

Bademduman

Teşekkürler alıp denerim bir iki gün ıslak mama vermedim düzeldi verdim yine aynısı yine vermiyorum bir de bu ilacı denerim☺️