Güvenmediğiniz İnsanlara.. !

Cldkgkcs

Bir sorum yok. Sabah öğrenip sinirimi bozan bir durumdan bahsetmek istiyorum çünkü genel olarak bildiğimiz şeyler olsa da bazen cidden unutuyoruz insanların Gaddarlığını. Bi tanıdığım apartman boşluğundan acı acı miyavlama sesi gelince gece uyanıyorlar bi yavru düştü falan itfaiye çağıralım derken adam apartman grubuna yazıyor önce. Hemen cevap geliyor kedi bizim evde çağırmayın diye. Diyor ki kediyi arkadaşım emanet etmişti evi dağıtmasın diye banyoya kapattım bende evde yokum gidicem vs... Arkadaşlar geçende bende 8 günlüğüne şehir dışına çıktım ve düşünmekten aklım durma noktasına geldi ama tereddüt ettiğimiz insanlara biiey olmaz diyerek birkaç gün dahi olsa emanet etmeyelim bebeklerimizi o sahibi kedisinin sabaha kadar bir banyoda ağlafığını bilecrk mi acaba.. Dediğim gibi bende bazen unutuyorum bunları sabah bu olay ve üstüne burdaki arkadaşın acımasız komşuları yüzünden yavru bir kedinin başına grlenleri okuyunca paylaşmak istedim nacizane ...

12 CEVAP

Reyhankoca

Ay ne kadar kötüler yani evde dursaymis dagitacakmiymis. Banyoya kapatmak nedir.girmesini istemediğin odanın kapısını kapat bu kadar basit kediyi ne diye kapatiyor

izmir_pet

bende kimseye guvenemem kedimi arabayla izmirden ankaraya goturmek zorunda kaldim. Biyerde konaklamadan 3gun yolculuk yapti benimle ama icim rahat oldu en azindan

Sudeckmkc

İster istemez şehir dışına çıkmamız gereken durumlar olabiliyor. Kameradan canlı izleyebileceğin petlere çok iyi bakılan kedi otelleri var ama onların da fiyatı malum herkes karşılayamayabiliyor. Veterinere bırakalım desek orda da bir kafes içinde :(. Yani emanet edecek gerçekten hayvansever birini bulmak gerekiyor yoksa iş çok zor :(

Sudeckmkc

Benim de iki günlüğüne halama bırakmam gerekti kediyi. Kediyle ilgili hiçbir şey bilmiyordu. Kediyi sevmiş kedi de mırlamaya başlamış arayıp bana kedin astım hastası mı diyo korkmuş nefes alamıyor diye :D en iyisi olabildiğince yanından ayırmamak gerçekten

Cldkgkcs

Hahah :D öyle gerçekten haklısınız

minnoskoss_123

Bana da kedi emanet ettiler. Biz iyi baktık. Bir aile dostunuza yada kedi bakan birine emanet etmek en doğrusu.

Cldkgkcs

Aklımda kalacağına bende bunu tercih ediyorum haklısnız

izmir_pet

araba falan bozuldu 3gun yorgun uykusuz yolculuk yaptik ama yinede brnimle olmasini tercih ederim. Bencd eger mumkunde yanimizdan ayirmamaliyiz :)

Cldkgkcs

Bende o uyusun rahat geçsin diye gece bindim otobüse 7 saat gittik sürekli kontrol ettim binmeden de bitkisel sprey kullandım çok şükür ciddi birşey olmadı ama son bir saat ağladı yavrum otobüsün içine geldi sesi ben o sıra bayaa gerildim son bir saat bitmedi bana , gelirken daha uykusuz bindi oda olmadı çok şükür ilkinde gündüz uyumuştuk

izmir_pet

keske herkes bizim gibi dusunceli olsa:)

Cldkgkcs

Gerçekten akıl erdirmek mümkün değil

Cldkgkcs

Evet güvendiğimiz hayvanların dilinden anlayan biri olduğu sürece zaten onlara gerek yok en iyisi ev ortamından hiç ayırmamak ama ben bunun da tereddütünü daha geçenlerde çok yaşadım. 8 günlüğüne şehir dışına çıkıcaktım otobüsle ve napacağımı bilemedim arkadaşım var ben gelir bakarım yemeğini veririm dedi ama hiç hayvan beslememiş bilmiyo benimkini seviyo ama davranışlarına dahi mana veremiyor şekildeydi hani kedi mırlıyo mesela veya oynamak için eline atlıyo o saldırıyo sanıyo korkuyo falan. Güvenemedim bir yandan da otobüsle nasıl götürücem.. En sonunda bırakırsam dedim 8 gün bana da geçmiycek yolda elimden geleni yapar her molada bakar ederim içime sinene kadar gerekirse çirkeflik yaparım dedim herşeyi ayarladım falan falan.. Çook şükür sorunsuzca gayet iyii uyuyarak gittik geldik iyi ki bırakmamışım derken geldim arkadaşım gelip kedimle tekrar birkaç saat oynayınca tekrar doğru bi karar vermişim dedim.. Kediyi bebek gibi ayakları yukarda kucağında tutmak istiyo havada atıp tutuyo kuyruğunu tutuyo oyuncakları üstüne koyuyo kediyi bi yerlere sıkıştırıyo kapatıyo falan böyle.. Bir saatte ben gerildim Hani oynarken bile kediyi böyle rahatsız eden bi insan o kedi hastalansa bilemez neresi tehlikeli olur nolur bilemez ben yokken kapıdan bile kaçırabilir yani.. O yüzden yazdım işte böyle kendime de yaptığım bi çıkarımdı yani..