Flagyl Kullanan Oldu Mu, Deneyimlerini Aktarabilir Mi?

mimimomo

bu pazar eve gelisinin 3. haftasi olacak, ctesi de 2.5 aylik olacak : ) olan pisicik, gayet saglikli gorunurken gecen hafta istahsizlik ve seyrek bi kusma moduna girmisti. 16 eylul'deki ilk kontrol ve ic-dis parazit uygulamasinda 850 gramcik bisiydi.

gecen hafta istahsizlik basgosterdi. carsamba gunu ise tavan yapip yerinden kiprasmadi bile. hic bi mama modeline tepki vermedi. su icti. sivisik diskiladi biraz ve kusmus oldugunu farkettim (gunduz yalniz kaldigi icin anca eve gelince gorebildim)

normalde bu siralar karma asisi icin gidecektik doktora ama kilo kaybi ve bu sorun nedeniyle asiyi erteledi vet.

prebiyotik bir toz ve antibiyotik verdi (ismi baslikta) flagyl (bagirsak enfeksiyonu nedeniyle)
"bu surubu icmekten pek hoslanmayacaklar ve agizlarinda bir kopurme olusacak 3-5 dakka, korkmayin" dedi ama mumkun degil korkmamak.
ilaca baslamadan once bi danisayim istedim bilen, duyan, uygulayan var mi veya tavsiyeler neler olabilir diye.

tesekkurler

19 CEVAP

Falgy yetişkin kediye ne kadar süre ile kaç cc verdiniz. Bizdede veterinerin çözemediği ishal ve kusma var. Bende alsammı bilemedim

minamizrak

Ben diafuryl de aldım o zarar verir mi ? 2 3 haftalık olmasi lazim ishal ve ic paraziti var

7haftalik kedim yaklqsik 6gundur ishal. Sahiplendigimden beri ayni henuz 6gun oldu.
Ilk gun cok kokuluydu diskisi.
Simdi koku gecti.
3gun once vet flagyl verdi 5gun 1cc dedi. 3.gunumuz kanli ishal basladi.
Bugun tekrae goturdum antibiyotik igne yapildi. Suruba devam dendi.

Tedirginim bir yerde yanlis yapiyor olabilir miyiz?

Gleen

Benimde yaklaşık 4 gün önce sokaktan bulduğum ishal ve halsiz kedişe veterinerimiz bu şurubu verdi ve akşamına kanlı dışkı yapmaya başladı. parazit döktüğü için tuvaletinin kanlı geldiğini, normal olduğunu ve ilacı kesmemem gerektiğinide. zaten biraz araştırırsak kancalı parazitler bağırsaktan ayrılırken kanama yaparmış ve bunu dışkı yoluyla atarmış. umarım bu sorunu yaşayan herkes bir an önce atlatır. ve minikler sağlığına kavuşur