5 Aylık Köpeğim Yeni Mamasını Yemiyor

vefa62

daha önce royal canin veriyordum ama genel de et suyu balık suyu-bazen sardalya ve az pişmiş kıyma ile karıştırıyordum yesin diye,şimdi pro plan somonlu aldık tabi onu sade veriyorum ama iştahlı yemiyo azar azar gidip gelip yiyor aslında önceden mamasını belirli zamanlarda veriyordum şimdi alışsın diye tabağını kaldırmıyorum .ne yapmam lazım eskisi gibi başka şeyler katayımmı yoksa zamanla alışırmı,ve şimdi diş değiştirme zamanlarıymış

9 CEVAP

Tugcecosguun

Benim kedim var dis degistirme zamani kuru mama yiyemiyordu yese bile zor yiyordu ve istahi yoktu bunlar gayet normal seylermis kopekte bir farki yoksa yas mama verirseniz biraz daha faydasini gorebilirsiniz ama genel olarak dis yenileme zamani istahsiz oluyorlar 1 haftaya geçer

Yeni mamayla eski mamayi 1 hafta karistir ver sonra yeni mamaya gec

izzy

1 öğün verin 10 dk bekleyin yemezse kaldırın birdahaki öğüne kadar vermeyin hiçbir şey diger öğünde verin 15 dk durun muhtemelen ac olduğundan yiyecektir

Akitamaya

Almanızı pek de tavsiye etmem.Köpeğiniz ishal,kabızlık,uykusuzluk,kusma ve de yabancı evde gibi de hissedilen yani piskoloji bozukluğu yaşayabilir

Ezgii94

Yemeği Değişti zaman alışması biraz zaman alıyor kopeklerın karıştırarak yedirin hoşlandığı yemeği yedirin bence.

Akitamaya

Yeni mama alma ishal olur

batuhanteoman

BENİM DOBERMANIM HİÇBİ ŞEKİLDE UCUZ MAMA YEMİYOR SÜREKLİ YEDİĞİ NEYSE ONU VER BENCE

PinguPanda

Kedimde de var bu. Yaş mamayı bazen veriyordum şimdi de kuru mamasından bıktı galiba. yemiyor arasına başka bir kuru mama karıştırıyorum. Onunla birlikte kaynayıp gidiyor.

gzmbnl

Mamasını fazla değiştirmemekte fayda var. Doğru olan mamayı bulduktan sonra hep onunla devam edin :) ilk zaman tadı farklı geleceğinden yemeyebilir ama aç kalamayacağı için yiyecektir. ayrıca mamasını belirli aralıklarla vermenizde fayda olacaktır. Benim kızımda mama değiştirdiğimde yememişti daha sonrasında dediğim gibi yedi. Acana mamayı tavsiye ederim bu arada...