Halsiz Ve Yemek Yemiyor

Elifmuzeyyen

Birinci fotoğrafı bir hafta önceki hali. Simdi ise aşağıdaki diger fotolardaki hali. Halsiz ishali var yemiyor zorla yediriyoruz. Vete goturduk antibiyotik igne yapti ama günden gune zayıflıyor yavrum. Ben onlara immuneks surup aliyordum verecektim ama simdi boyle kemikleri geliyor elime resmen yuzu solmus. Ben napicam ezcaneden falan bi ilac bisi alsam bana yardim edin nolur burda buyuk bas veterinerler var anlamiyorlar klinik yok. Diger 4 bebek de halsiz. Onlar 2.5 aylik 3 tane olanlar da halsiz isin garibi. Hepsine bir sey mi bulasti hastalik nedir? Kendi veterinerinize sorabilirsiniz belki nolur

13 CEVAP

kurban1525

Durum sıkıntılı. Bir veterinerde muayene olması gerek. Deneme yanılma yoluyla olmaz biliyorum fakat bebek antibiyotiği şırınga ile kullanabilirsiniz. Bebeler çok küçük 0.3 ml yada 0.5 yeterli. 2 3 gün kullanırsınız, herhangi bir değişme görmezseniz sorun sağlık olmayabilir... yani üşütmemiş olabilir. Ayrıca aminosol vitamin de verebilirsiniz

Miniminimini

Eger veterinere goturme sansiniz yoksa isali icin probiyotik alabilirsiniz veterinerden veya ev yapimi yogurt yedirin. Bir de tavuk gogsu ve pirinci birlikte haslayip verin, ben kedimin isalini bu sekilde gecirdim. Umarim iyi olur yavrucak

kurban1525

Hayvan vitamini bu. Biz veterinerimizden almıştık. Sanıyorum ki petshopta vardir varsa. Ayrıca zararlı değil takviye gıdadır. Antibiyotik için bekleyebilirsiniz ama aminosol için beklememenizi öneriyorum

Miniminimini

@elifmuzeyyen bende normal veterineri kastetmistim zaten, yazdiklarinizi okudum. Gecmis olsun tekrardan

Elifmuzeyyen

@Miniminimini veterinere goturemiyorsaniz diyince okumadin diye söyledim antibiyotik ignesini daha dun sabah oldu o nedenle acaba acele mi ediyorum hemen iyilesme olmayabilir bilemiyorum biraz telasliyim cocuklar icin. Sağolun..

Elifmuzeyyen

@Miniminimini yoğurdu yedircem bu arada sağolun yarin yediricem

Castielthecat

Gözleri kısılmış ve sulanmış. Bence kedi gribi olmuş yavrucak. Ve kediler kokuyla yemek yediklerinden, şu an burnu tıkalı olduğundan yiyemiyor bence. En yakın zamanda antibiyotik tedavisi ve vitamin takviyesi almalı diyse yavru olduğundan atlatması çok zor. Benim kedim de bu hastalığı yavruyken geçirmişti bunlar sadece benim deneyimlerim. 1 hafta içinde düzeldi ve yeniden tombikleşmesi yaklaşık 1 ayı aldı. Size şimdiden kolay gelsin malum şırınga ile ilaç içirmek çok zor, yavruların hemen iyileşmesi dileklerimle♡

Castielthecat

Bu arada imuneks takviyesine devam etmeniz lazım. Ve bu hastalık bulaşıcı yani bütün yavrulara tedavi uygulamalısınız.

Elifmuzeyyen

@Castielthecat kargoda takildi ilac gazetesine hemen alicam icircem hepsine. Bugun de yogurt tavuk ve suyu ile biraz beslicem bebeklerimi. Iyilesirlrr inşallah. Parazit icin kontil vermeyi düşünüyorum. Antibiyotik igne oldular zaten..

Elifmuzeyyen

O vitamini ben de duydum alicaktim hatta ama duzelme olmadan yapmak istemiyorum. O nedenle vetmate uygulamasindaki veterinere soruyorum ondan bilgi alicam immuneks surup verecektim ben de hatta arkadaşımdan istedim kargoda. Vitaminden once onu vermeyi dusunuyorum

Elifmuzeyyen

Bir de o vitamini yazinca googleda cikti da eczaneden mi aliniyor pet shoptan mi bilginiz var mi? Eczaneden ise recete ile doktora yazdırıp alabiliyor muyum

Elifmuzeyyen

@Miniminimini veterinere götürdük zaten o kismi kaçırdınız galiba. Antibiyotik iğne yapıldı ama ben yeterli göremedim çünkü buyukbas veterineri o nedenle.
@kurban1525 anladım birkaç kişiden cevap bekliyorum ona göre temin edicem

Elifmuzeyyen

Okumadınız*