Hamile Dişi Kedi İçin En İyi Mama

Hamile kedi için hangi mamayı ve hangi besin gıdasınıı almalıyım

4 CEVAP

aysegunerr

Proplan ve royalcanin iyi mamalar değil. (Biraz araştırırsanız anlarsınız. Burda cok tartisma oldu yazmama gerek yok :D)
@beatifulcat çok güzel yazmış +^^'

beautifulcat

Bol bol emilimi iyi omega-3 balık yağı takviyesi.
Hindistan cevizi yağı/zeytinyağı takviyesi.
Kefir, yoğurt (ev yapımı) probiyotik anlamında iyi olacaktır.
Lysine 100 vitamini var kedi immun sistem için ciddi bir takviye
Haşlanmış balkabağı günde/gün aşırı 1 çay k.-1 tatlı k. arası
Yavru kedi maması kullanmanızı tavsiye ederim, N&D tavuklu narlı mesela
Doğum yaptıktan sonra çok zayıflayan anne kediler için kedi sütü tozu kullanıldığına dahi şahit oldum.
Tabii hepsi için veteriner hekiminize danışın, bizler hekim değiliz :)

Reyhankoca

Yavru kedi maması almalısınız. Ben Proplan aldim

Sudeckmkc

En iyisi royal canin baby cat bence. Kitten değil ama. Mother&baby cat olanını tavsiye ederim. Kefir ve et/kemik suyu da verebilirsiniz.