Kedim Bana Bağımlı Yardım

Khajiit

Minik kızım 49 günlük onu çok seviyorum ve kedilerle ilgili her konuda kendimi eğitmeye çalışıyorum. Kedim de beni seviyor ama sorun da tam burada başlıyor aslında. Ben evde yokken sadece su içiyormuş yemek yemiyor ben eve geldiğimde beni karşılayıp mırliyor sonra mamaya görmüyor kafasını. Bunu kırabilmek adına evden çıkmadan önce mamasına lezzeti bolca övülen yaş mama karıştırdım ancak geldiğimde yine yememiş olduğunu gördüm.
Annemle yakınlaştırmaya çalıştım bolca vakit geçirdiler oyun oynuyor annemle ama sadece ben evdeyken. Ben evde yokken sürekli yatiyormus
Henüz celp tarihi belli olmasa da 21 gün askere gideceğim bu sürede ne yapacak bu şekilde? Herkes kızının/oğlunun sevgisini ister ama bu sevgi onu mutsuz ediyor bence
Henüz 49 günlük biraz büyüyünce düzelir mi bu durumve bu düzelme sürecini hızlandırmak için ne yapabilirim gerçekten tüm önerileriniz cok cok değerli

7 CEVAP

zuhall

Kediler gunun buyuk kismini uyuyarak gecirebilir ya da keyif yaparlar uzanarak. Hele yavruysa bu sure gunde 18 saate kadar uzayabilir. Bizim kedinin de isten geldigimizde mamasini pek yememis oldugunu goruyoruz, zaten esneyerek karsiliyor bizi. Buyuk ihtimal biz yokken uyumayi tercih ediyor. Sonra gece 12ye kadar bizle takiliyor hopluyor zipliyor, sonra da bizle beraber yine yatiyor. Ama geceleri kalkiyor genelde geziniyor hep sanirim bu huy hepsinde var. Sabah kalktigimizda mamasi bitmis oluyor.

Yani kisacasi sizin kediniz de gunduz uyumayi sevenlerden olabilir. Bu belki kendi secimidir, belki siz olmadiginiz icindir. Bigun baska yerde kalarak ne yapacagini gozlemleyebilirsiniz. Gercekten yemegini hic yemeyecek mi diye.

Cldkgkcs

Bu konuda bende sizin gibi düşünmüyor değilim 4 aylık kedimle yalnız yaşıyoruz bir buçuk aylıktan beri benimle uyuyor benimle kalkıyor peşimde ne yaparsam geliyor 24 saat nöbetle çalışıyorum bazen üç dört gün evde oluyorum ama işteyken de 24 saat yalnız kalıyor ve eve döndüğümde miyavv miyavv sürekli bi huzursuzluk şeklinde geçiriyor o günü oyunlar oynuyorum keyfi olsun diye ne yapacağımı şaşırıyorum ama bu huzursuzluğu beni de çok rahatsız ediyor şükür ki akşama geçiyor ama. Son günlerde bu devam etsede bizde bana bağlılığı azaldı gece gidip başka yerde yatabiliyor gündüzleri de aynı şekilde bakalım huyları daha değişecek heralde yani :) @sahsimuhterem arkadaş sağolun valla benim içime de su serpti söyledikleriniz

Khajiit

" Herkes kızının/oğlunun sevgisini ister ama bu sevgi onu mutsuz ediyor bence "

Burada demek istediğim; her gün dışarı çıkıyorum ve dolayısıyla o da her gün üzülüyor belli ki

Khajiit

@zuhall
Alıntı yapma butonunu bulamadım. Umarım dediğiniz gibidir çünkü onun üzüldüğünü düşünmek beni de üzer.
Ancak şu var örneğin ben evdeyken annem ile çok güzel oynuyorlar örneğin dün gece uykusu varken annem onu yatağına aldı ama gece saat 4 5 gibi miyavlayip actirmış kapıyı ve benim yanıma gelip yatmış başkası ile uyumayı reddediyor resmen umarım anneme falan iyice alışır da gönül rahatlığı ile gidebilirim

Sahsimuhterem

Kediler günü aktif olkdukları saatlere göre ayarlıyorlar.Doğalarında gece avcılarıdırlar.Kediler bir insana alışabilir fakat asla bağımlı olmaz 30 senedir kedilerle iç içeyim hali hazırda 4 kedim var nerden biliyorsunuz dicekseniz bunu ifade etmek durumundayım.2 aylık kedi herkese her duruma kolayca alışabilir hatta sizi çok rahat unutur o yüzden siz askere gidince yas tutmaz yada heder olmaz rahat olun ,buna yüzde bin eminim sizde emin olun.

Kediniz çok küçük olduğu için sizi annesi olarak görüyor. Genel manada kediler evde kendilerine 1 sahip secerler ve ona daha fazla ilgi gösterirler. Şuan bebek ve muhtaç olduğu için böyle ve yazılmış uykudan gercekten kafasını kaldırması çok zor. Zamanla geçer üzülmeyin. Aç kalsa kıyameti kopartır. Sevgiler.

Sahsimuhterem

En iyisi 2 kedidir tek kediye göre hiç bir zorluğu yok inanın.Siz olmasanız bile sıkılmazlar.