Kedim Mama Kabını Ve Suyunu Yere Boşaltıyor Sürekli..

Merhaba. Bunu büyük bir sorun olarak görüp de yazmıyorum aslında. Sebebini merak ediyorum ve başkalarının da bu durumu yaşayıp yaşamadığını öğrenmek istedim. Kedim sürekli mamasını ve suyunu kabından dışarı döküyor. Yerler ıpıslak ve su kabı bomboş oluyor gördüğümde. Acaba mama ve suyu sevmediğinden mi? Yoksa oyun olduğunu falan mı düşünüyor? Şimdiden cevap verecek olan herkese teşekkürler. (Bu arada kedim 4,5 aylık erkek)

11 CEVAP

Sahsimuhterem

Mama ve su kabınız cam olsun,fazla doldurmayın (kahvaltılık kapları olabilir) ozaman döküleceğini sanmıyorum.Gerçi benim iran kedilerim yerken dökerek yşiyor ama tamamen ağız yapılarıyla alakalı.

Cyborg

Benim kedim de yapıyordu bunu. Hatta abartıp oyuncaklarını da suyun içine atıyordu. Bir ara da tuvaletinin içine atardı. Dönem dönem yeni huylar geliştiriyorlar ilgi çekmek için. Tuhaflar gerçekten. :)

Ares07

Benim kedim de 7 aylık. Oyun oynuyorsa mutlaka gidip su kabını ittiriyor, patilerini sokuyor ve oyun oynuyor. Engellemenin hiç bir yolunu bulamadım. Cam kap filan işe yaramıyor. Oyun oynarken suyunu kaldırıyorum 5 dakika filan sonra dikkati dağılınca koyuyorum. Unutuyor. Yoksa su kabını tüm evde gezdirip dökülen suda oynuyor. Ben de çözüm arıyorum

Ares07

Aynı şekilde :)) benim kedim de duş ıslaksa orada çok vakit geçiriyor oynuyor. Oyun olarak yapıyorlar ama evin her yerinin ıslanmaması için kesinlikle bir çözüm lazım. Bez koyunca daha çok hoşuna gidiyor bezi de tutup çekiyor. Eğer hiç bir çözüm bulamazsam sebilli su içme kabı alacağım ben çünkü ben evde yokken de suyunu boşaltıp susuz kalıyor

Benimki dişlerini dökme döneminde olduğu için mamaları ağzından düşüyordu ama suyunu bildiğiniz bilerek döküyor. Patilerini kabın içine sokup dışarıya sıçratıyor suyu. Ben de sebebini merak ettim acaba oyun mu arıyor veya suyu mu beğenmiyor.. Dediğinizi deneyeceğim teşekkürler

Oh, en azından yalnız değilmişim. Bir şeyler yolunda gitmiyor sanmıştım ama oyun için yapıyorlar herhalde. Zaten yıkanmaya bayılmasa da suyu çok sever oğlum. Küvet ıslaksa kendi başına girer oynar, musluğu açarım ordaki suyla oynar. Muhtemelen bu yüzden.

Bu arada biz suyun etrafa çok fazla yayılmaması için su kabının altına bez, gazete kağıdı vs seriyoruz. Pek estetik görünmese de en azından sadece belirli bir bölge ıslanıyor. Siz de deneyebilirsiniz

Evet aynı durumu biz de yaşıyoruz.. Evde suyunu dolduracak biri yokken sebilli su içme kabı kullanmak en mantıklısı. Etrafı ıslanmaktan kurtarmak için de bir çözüm yolu bulabiliriz umarım :-)

ursaminor

Bizim oğlan daher su içişten önce teker teker patilerini sokuyor, suya bıyığı değdiği anda hapşuruyor ve sonra içiyor. Her yer su... Ama bu bebek işte yaramazlık yapıyor :D Sonra geçiyor bunlar hep. Unutup gidiyorlar bu alışkanlıkları. Ayrıca sebille oynamadıklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine sürekli devinim halinde olan su daha çok dikkatlerini çekiyor. Biz kışın kaldırıyoruz. Yani Fıstık 2 yaşında olmasına rağmen hep hapşurukla geçiyordu hayatımız kışın sebil varken :D Çünkü yaramaz çünkü hep ıslak :D

Ares07

Ben de çok iyi bir çözüm buldum zannediyorum :D o zaman bu alışkanlığını bırakmasını bekleyeceğim bırakırsa tabi :D ama işte evde yokken susuz kalacak o çok büyük problem o yüzden çözüm gerekiyor :(

Evet bizimki de oyuncaklarını sürekli suyun içine atıyordu hatta mama kabına falan da bırakmaya başlayınca ayıcığının da karnı doysun istiyor herhalde demiştik :-) Şimdi o alışkanlığı bıraktı suyu etrafa saçmak başladı bakalım bundan ne zaman vazgeçecek..