Aciilll Yardim Edin Kedime Artık Bakamaz Olduk

2 yaşında sarman güzel bir oğlum var oğlum diyorum çünkü çok seviyoruz ama artık bakamıyoruz nedeni şu
1.ilk bulduğumda 1 aylık civarındaydı açlıktan ölmek üzereydi dayanamayıp eve aldım sonra tekrar bırakırım diye malum olmadı 2 yaşına geldi ama bu 2 senede benim evdeki hali hazırda olan 4 yaşındaki siyam kedim hiç alışmadı hep tısladı tokatladı kaldı siyam kedileri çok evcildir ama dert etmedik sonuçta can dedik bakmaya devam ettik
2.ÇOCUĞUMUZ oldu 8 aylık şuan ama bu 8 ay zulüm Neden mi bütün eşyalarını paramparça yaptı durmadan korkutuyor ısırıyor paçasından çekiyor bezlerini çöpten çıkartıyor v.s sahiplendirmeyi denedik olmadı verdiğimiz kişi sokağa atıyordu geri aldık sokağa salmak istemiyorum vicdanım el vermiyor barınaklar deseniz ordaki kedilerin durumları zaten içler acısı ne yapacağımızı bilmiyoruz eşimle
Bunun üzerine kedilere alerjim olmasına rağmen ben kedilere dayanırım ama benim evladımın canı herşeyden önemli lütfen yardim edin bana
Not:kedim kısır oyüzden bu tarz şeyler yapıyor vs demenize herek yok

22 CEVAP

Yokmu hiç yardımcı olabilecek biri

Ablamda 2 tane chinchilla kedisi var onlarda 3 senedir beraber ev 2 ye ayrılmış vaziyette zaten soru. Şu sahiplendirmeyi düşündüğüm kedim anlaşıyor çünkü kendisi doğası gereği zaten sokak kedi anlaşmayan evin sakın kızı siyam tarçın leo nekadar sırnaşırsa tarçın bir okadar tıslayıp tokatlıyor bazen mantık aramamak gerekiyor

Sonuç olarak ben onu ne sokağa salabilirim nede barınağa onunca bir canı var ve bu canı mutlu geçirmeye hakkı var ama öteki tarafta benim bebeğim var sayesinde en ufak şeye korkar oldu ne yapacağımızı bilemiyoruz

Kesinlikle katılıyorum asla barınak ve sokağı düşünmedim halada düşünmüyorum arkadaşıma verdim 10 gündür orada işemediği ne koltuk kaldı ne yatak bütün gece ağlıyormuş karşı sokağında olduğu için sanırım kaçtı birgün evimize geldi tekrar götürmek zorunda kaldık

Elif hanım sizin çocuğunuz varmı acaba benim 1 oğlum var 8 aydır çözüm arıyoruz bakın çocuğun eşyalarını parçalaması çok önemli değil geri alınır evi dağıtıyor toplanır peki çocuktaki psikoloji yaralar bereler evet sakın olan kedimde bunu yapsaydı aynı şeyi yapmak durumunda olurdum

Sanki ben kediyi rahat rahat verebiliyormuşum gibi kaldiki öle olsa be burada sizlerden yardim isterdim nede bukadar uğraşırdım şaşardım sokağa oh tamam ama öle değil farkındaysanız diyorumki ne sokağa ne barınağa veririm sadece çözüm arıyorum peşin hükümlü olmayın

Gul36

@Handusistan , Şimdiden aklınızda bulunsun, doğumun ardından hastaneden eve gelmeden önce bebeğin giydiği birkaç giysiyi eve götürüp eşyalara sürmek, kedinin etrafında bulunmasını sağlamak kokuya önceden alışmasını sağlıyormuş. Kedinizin sık sık vakit geçirdiği yerlere, olumlu deneyimler yaşadığı alanlara (sevdiği yemeği yediği, ödül maması verdiğiniz) kokunun sinmesini sağlayın. Instagram'da bailey_no_ordinary_cat hesabına bir bakın, kedicik 3 tane kızla doğdukları andan beri çok iyi anlaşıyor ve oyunlar oynuyor. Bu konuda ebeveynlere büyük iş düşüyor tabii.