Aciilll Yardim Edin Kedime Artık Bakamaz Olduk

2 yaşında sarman güzel bir oğlum var oğlum diyorum çünkü çok seviyoruz ama artık bakamıyoruz nedeni şu
1.ilk bulduğumda 1 aylık civarındaydı açlıktan ölmek üzereydi dayanamayıp eve aldım sonra tekrar bırakırım diye malum olmadı 2 yaşına geldi ama bu 2 senede benim evdeki hali hazırda olan 4 yaşındaki siyam kedim hiç alışmadı hep tısladı tokatladı kaldı siyam kedileri çok evcildir ama dert etmedik sonuçta can dedik bakmaya devam ettik
2.ÇOCUĞUMUZ oldu 8 aylık şuan ama bu 8 ay zulüm Neden mi bütün eşyalarını paramparça yaptı durmadan korkutuyor ısırıyor paçasından çekiyor bezlerini çöpten çıkartıyor v.s sahiplendirmeyi denedik olmadı verdiğimiz kişi sokağa atıyordu geri aldık sokağa salmak istemiyorum vicdanım el vermiyor barınaklar deseniz ordaki kedilerin durumları zaten içler acısı ne yapacağımızı bilmiyoruz eşimle
Bunun üzerine kedilere alerjim olmasına rağmen ben kedilere dayanırım ama benim evladımın canı herşeyden önemli lütfen yardim edin bana
Not:kedim kısır oyüzden bu tarz şeyler yapıyor vs demenize herek yok

22 CEVAP

Elifmuzeyyen

1aylik iken aldiginiz ve 2 yasina gelmis bir kedi nasil diger kedi ile hala anlasamiyor bana cok mantıklı gelmedi acikcasi. Ayni odada uyuysn 6 kedim var toplam da bir bahcede yemek yiyen oynayan uyuyan 19 kedim var iclerinde birbirlerini sevmeyenler ilk zamanlarda kavga edenler de vardi ama alistilar sonucta.

Gul36

Jackson Galaxy'nin Kedi Babası isimli kitabını mutlaka almanızı tavsiye ederim. Şu anda idefix'te 8 lira olması lazım hatta. Daha dün gece bebeklerle ilgili bir hikayeyi okudum bu kitaptan. Kedilerin kendi aralarında anlaşmalarıyla alakalı da pek çok şey var. Burada yazsak sayfalar alır. Bir de Benim Belalı Kedim programını izleyin internetten. Bu konuda ben Jackson Galaxy'ye çok güvenirim, uzun süredir izleyip okuyorum. Genelde hep iki kedi icin ve evdeki bebek için ayrı alanlar olusturulması gerektiğini söyler. Mesela sakin olan kedinizi hırçın olandan ayırmak için kitaplık tepesine, duvarlara raf gibi zaman geçirecek yerler olusturmaniz gerekiyor. Buna kedi otobanı deniyor. Gerçekten de deneyimleyen pek çok kisi olumlu sonuç aldığını söylüyor. Ama tabii ki ikisine zaman vermek gerekiyor bu denemeler sürecinde. Üstüne gitmemelisiniz. En büyük iş sizde bitiyor. Sakin olun, yapabileceğinize inanın. Kediler böyle şeyleri hissederler. İki kedi, aralarında anlaşıp evdeki alanlarını belirledikten sonra hırçın oğlunuzun, bebeğinizi de rahat bırakacağını göreceksiniz. Bu süreçte onun yanında bebeğinize aşırı sevgi göstermemeye çalışın. Kediler bebeklerden korkarlar, yani onu sevmediği için yapmıyor o şeyleri. Sürekli ses çıkartıp hareket ettiği için ondan tırsıyor şu anda. Bir de işin içine kıskançlık girince her şey daha da beter hal alıyor.

Düşünsenize, iki sene yaşayıp sahiplendiğiniz bir yere hiç tanımlayamadığınız bir şey geliyor. Ne olduğunu, ona nasıl yaklaşılacağını bilmiyorsunuz. Bir de üstüne güvendiğiniz insanlar ona sevgi gösterince ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. İşte kediniz bu durumda. Gerçekten onun için çok zor bir şey. Sorunlarınızı dile getiremediği için yaramazlıklara başvuruyor doğal olarak. Size ulaşmaya çalışıyor. Psikolojisi bozulduğu için davranış bozuklukları gösterdiği çok belli. İnsan kardeşini kıskanıyor. Siz ne kadar hepsine eşit ilgi ve sevgi gösterseniz de onların kafası çok farklı çalışıyor. İki senedir sizinleymiş, psikolojisini düzeltip çözüm bulabilecekken, size alışmış ve sahiplenmiş kediciğinizi vermeyin bence. Bir de verdiğiniz halde geri dönmüş, size güvendiği ve yerini sahiplendiği belli. Instagram'da falan da bebek sahibi olunca kedisi kıskançlık krizine giren birkaç kişinin sayfasına rast gelmiştim, böyle insanlardan yardım almaya çalışabilirsiniz.

Cldkgkcs

En üzüldüğüm evde besleyip sokağa saldığımız hayvanların hali..

Aynı şekilde katılıyorum. Canavar değil ya bu hayvanlar ilk zamanlar biraz kavga ederler ama bu kadar da yıllar sürecek bi öfkeyi bilmez onlar bende anlam veremedim.

Cldkgkcs

Ben size taş atmadım zaten üzüldüğümü belirttim.. Belli ki kendisi yaşamak isteyen bir kedi arkadaşsız besliycek olan herkes alabilir bence inşallah da biri çıkar

Elifmuzeyyen

O zaman size şunu söylüyüm "MANTIK ARAMAMAK LAZİM"mis ya ben vicdan arayabilir miyim izninizle? Çok sakin dediğiniz cins kedi olan siyam kediniz de aynısını yapsaydı onu da verecektiniz o halde sorun sakin olunmamasi demek ki. Bu kedi zaten ortamindan ayrıldığında 2 sene az bir zaman değil 2 senelik ailesinden ayrildiginda yine hircinlasacak kendiniz demissiniz kaçmış geri gelmiş. Verilmek istenmesinden habersiz yine size gelip sığınıyor bunun hiç mi anlami yok? Bence olmali acele karar vermemek lazim soru oysa cevap da bu.

Elifmuzeyyen

Çocuğum yok belki sizi o açıdan anlayamam ama benim de kedilerim çocuğum veya kardeşim gibi. Ben öğrenciyim henüz. Çocuğunuz psikolojisi tabiki önemli ama kedi de bir yavruydu insan yavrusu olmamasi benim acimdan bir seyi değiştirmiyor fazla da uzatmak istemiyorum. Madem illa ki sahiplendireceksiniz en azindan takip sarti ile yapmanizi oneririm

Ben de çocuğum olunca kedimin bu tarz davranmasından korkuyorum. Hırçın bir kedi. Evleneli 3 ay oldu yaklaşık 6 aydır da eşimi görüyor ama hala alışamadı, yaklaştığı anda pati atıryor ısırıyor. İlerde çocuk olunca ne olacak çok merak ediyorum

sdfkllli

neden yukleniyorsunuz ki bu kadar , bu insan zaten dusuncesiz bir insan olsa buraya hic yazmadan sokaga ya da barinaga birakirdi kimsenin ruhu bile duymazdi ama onu yapmak yerine buraya yazmis caresiz oldugunu da belirtmis . Evet kedilerin huylari birbirinden farklidir bazi kediler hep olmayi tek olmayi ister baska biseyle ilgilenince ilgi cekmek icin hircinlasabilir . Ve belli ki sizin kediniz tamamen kendisine yogunlasmanizi istiyor . fazla baglanmis size ya da cok kizmis da olabilir bi seye sinirleniyor da olabilir . ya da bi rahatsizligin baslangici vardir aci cekiyor da olabilir . ama eminim sahiplenen birileri cikar siz ilaninizi acin bircok yere . cunki sizin su an uzaklastirmak istediginizi hissediyordur ve eminim daha cok hircinlasicaktir .

Elifinkedileri

Sahibinden de ilan açın belki orda yuva bulursunuz. Başkasına sahiplendirmektense ailenizden birilerine verseniz hemde gelip gidip görmüş olursunuz onunda yuvaya alışma süreci daha kolay olur sizden birdenbire ayrılmaz. Yada bir süre annenize kardeşinize vs bırakın geri alın ayrı kalınca belki düzelir

ozgesahinn

Bu konularda detaylı bilgim yok ama alıştırma süreçleri oluyor bunu gerçekleştirememiş olabilir misiniz ? Eminim zor zamanlar geçiriyorsunuz ama biraz daha araştırıp veterinerlere, bilen kişilere de danışıp alıştırmayı deneyebilirsiniz umarım güzel olur

Evin tek kedisi olacak guvenilir bi aileye sahiplendirmekten başka bi yolu yok sanıyorum. Barınaklarda mutlu olamaz çünkü

cakil19921

Valla kusura bakmayın YÖK siyam kedim mi dovuyor ona zarar veriyor bu bir bahane bana göre bunlar kedi kavga edecekler benimkilerde öyle hata bu minör gibi biri çok yırtıcı ama bana ne kadar zarar versene onu birakmayı düşünmem sizinkisi biraz ayrımcılık bence yani kedi 8 aylık üzgünüm ki sahiplenmek isteyenler her zaman yavru kediler istiyor çok zor yani

@Gul36 tavsiyeni dikkate alıp bakıcam inşallah işe yarar bu tavsiyeniz çünkü gerçekten çok seviyorum bazı atıp tutan arkadaşlar var çocukları olmadığı için bilemez heleki okumadan yorum yapanlar çabası kedim 8 aylık değil 2 yaşında
@sdfkllli beni anlayan yegane insandan biri oldunuz teşekkürler kaldiki ben zaten ne vermek nede başımdan atmak istiyorum sadece çözüm arıyorum ama bulamadığında yapmak istemediğim tek şey yani sahiplendirmek zorunda olucam

Bende sokağa salıcam demedim salınmasınada karşıyım oyüzden dirayetli ve gerçekten zor bir kedi ile yapabilecek biri arıyorum ama bulamıyorum çözüm onuda bulamıyorum ama benim 8 aylık oğlumun canıda kendi canımdan bile değerliyken öteki kedi oğlumun bu şekilde zarar vermesi kabul edilemez bir durum o yüzde bana yardim edicek birini arıyorum