Kedimin Poposundaki Garip Koku

Zynpkck

Merhaba birkaç gün önce kedimin poposundaki kokuyu fark ettim dıskı kokusu değil çok keskin bi kokuda değil ama çok garip bi koku var yemek yemesinde bi sorun yok ama dışkısı bi katı bi normalden biraz daha cıvık oluyo 3 hafta önce filan ameliyat olmuştu bu yüzden olabilirmi anal kese enfeksiyonu olmasından çok korkuyorum ne yapmalıyım sizce ne olabilir ?

6 CEVAP

Ares07

Kediler ishal ya da kabız olduğunda bu bir süre devam ederse anal kesesi dolabiliyor. Benim kedim de mama değişimine bağlı ishal olmuştu ve bir hafta kadar sürünce aynı şekilde hem o garip koku vardı hem kızarıklık anal kesesi boşaltıldı mama tekrar değişti ve düzeldi. Bu arada kedim 6 aylıkken oldu bu

Ares07

Yok bir daha hiç tekrarlamadı şimdi 7 aylık oldu. İşte ishal olmuştu, çok kötü değildi ama bir hafta sürdü bu. Sonra poposu kızardı ve o dediğiniz gibi bir koku vardı. En sonunda tuvalet kabının dışında bir damla kan gördüm. Hemen veterinere gittim. İshal ya da kabızlıkta oradaki kılıcal damarlar zarar görüyor bu da anal kesenin dolmasına, hafif kanamaya ve kokuya neden oluyor dedi. Bir daha da böyle bir sorun olmadı. İlaç olarak da batikon benzeri sürülecek bir pomat vermişti. Mama değişince 2 3 güne geçti

Zynpkck

Güncel

Ares07

Belki böyle bir şey olabilir*

Zynpkck

Kızarıklık yok tam ishalde denmez öyle çok cıvık bi kakası yok bir kac gün daha gözlemliyim zaten ay sonu veterinere gidicez bakalım

Zynpkck

Bir daha tekrarlamadımı belki baska bir belirtisi varmıydı hastalığın