Kedi İshali Hakkında Bilgisi Olanlar Bakabilir Mi?

Kedim yaklaşık 1 aydır ishal. 2 farklı veteriner ve birçok yol denedik düzelmiyor. Antibiyotik, reflor ve immuneks kullandık. İmmuneks kullanmaya devam ediyoruz. besin takviyesi, ilaç değil Tavuğa alerjisi var dendi tavuk vermiyoruz. Parazit olabilir dendi karnında herhangi bir şişlik yok parazit aşısını yeni oldu hiçbir şey çıkmadı dışkısından. Neşesi çok çok yerinde aşırı hareketli ve oyuncu. Kuyruğu sürekli havada ve burnu pembe ve nemli. İshalden görebileceği zararı en aza indirmek için her gün 2 ml immuneks ve kendi içtiği suyun haricinde 5-10 ml su içiriyorum şırıngayla. Yani ishal dışında her şey normal görünüyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Gerçekten çok canım sıkkın bu duruma.

16 CEVAP

Elifinkedileri

Bizde ilk zamanlar çok çektik hills id kullandık belli bir süre veteriner tavsiyesiyle çok şükür geçirdi şuan normale döndü sizde sorup onu almanızı öneririm

Sudeckmkc

Bir parça et ve bir parça patatesi haşlayın püre haline getirip vermeyi deneyin patates ishallerini durduruyor diye biliyorum

Elifmuzeyyen

Tavuk pirinc lapasi ve patates ishali kesebilecek besinlerden. Bir deneyin umarim ise yarar

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için, veterinerimize soracağım umarım bize de çare olur

Çok teşekkürler denedik tavuk pirinç lapası ama tavuk ve tahıla alerjisi olmasından ve bu yüzden ishal olmasından şüpheleniyoruz. Alerjik bir kedi zaten göz çevresi gün içinde zamanla kızarıyor. Bugün veterinere tekrar uğrayıp yine bir muayene olacağız mamasını da veteriner tavsiyesiyle değiştirmeyi düşünüyoruz.

Elifmuzeyyen

Canim benim hassas demek ki inşallah iyileşir kuzucuk çok gecmis olsun

Çok teşekkür ederiz, umarım..

axmetmcl

çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda venüs kendisine gelir. benim okuduklarımdan sonra aklıma gelen verdiğiniz maması ve evde üşüyüp üşümediği oldu.

beautifulcat

Düzenli olarak günde 1 tatlı kaşığı haşlanmış balkabağı da sindirim sistemlerini düzenleyerek lif kaynağı oluyor :)

Sahsimuhterem

Hindi göğüs alıp haşlayın tavuk gibi alerji yapmaz ishale iyi gelir kurumamayı azaltın tek öğün yapın yaş mama vermeyin yoğur süt kesinlikle vermeyin.

vethekkaya

Merhaba öncelikle geçmiş olsun , size bir flora düzenleyici tavsiyesinde bulunmak istiyorum , Purina’nın yapmış olduğu bir fortiflora adlı probiyotiği var genelde ishal vakalarında kullanıyoruz ve gayet iyi çalışan bir probiyotik sevmiş olduğu besinin üzerine döküyor ve karıştıyorsunuz tadı oldukça güzel hiç bir kedi hayır demiyor bence temin edebilir ve deniyebilirsiniz tekrardan geçmiş olsun

Deneyeceğim teşekkürler. Aslında annem ona ishalini durdurmak için ev yapımı birkaç tarif denedi ama düzenli kullanılmadıkça işe yaramayacak sanırım. Muhtemelen mamasıyla ilgili

cakil19921

Mrh benim kedimde bir ayı askın ishal dıskısında mikrop rastlandı bende parazit aşkları düşenle yaptırıyordum şakın yediği Birsen’den kapmış veteniner 4 ilaç yazdı bu 4 ilaç 100 tl civarı aldım kullanmaya başladım yine eskisi kadar sıvı yapmıyor toparlandı ama ilacı düzenli vermesen tekrar aynısı oluyor ishal olduğundan ayağını bulaştırıyor evi maf ediyor sizin orda fakülte varsa oraya git orda dıskı testı yaptır onlar ona göre ilaç yazıyorlar

axmetmcl

@cakil19921 yazdığınızda anlaşılmayan bir yer var, "şakın yediği Birsen'den" kapmış, dediğiniz neden kapmış anlaşılmıyor? Tekrar yazabilir misiniz?

cakil19921

yani neden kaptıgını bilmiyorum acıkcası yedigi birseyden mikrop kapmıs oda bagırsagında cogalmıs ilk baslarda biz veteninere gotürmüstük lakin veteninerimiz antibiyotik vurup gonderiyordu simdiki ilaclar az cok işe yariyor