Golosi Mi Bonacibo Mu?

tippaa

Anket

Golosi
(31 oy)
Bonacibo
(13 oy)
Toplam (44 oy)

6buçuk aylık erkek kedimi 1-2 hafta içerisinde kısırlaştıracağım. Şimdiye kadar N&D tahılsız yavru kedi maması kullandım. Zaten değiştirmek istiyordum bütçemi aşmaya başladı fiyatı. Aklımda Golosi ve Bonacibo var. Siz hangisini önerirsiniz?

12 CEVAP

tippaa

Kızgınlığa girmedi ama çok hızlı gelişiyor. Şuan 4.5kg her veterinere götürdüğümüzde biri 8-9 aylık biri 2 yaşında diyor. 1 hafta önce bana da 8-9 aylıkken yapalım dediler ama onlara güvenmiyorum ve şuan zamanı diye düşünüyorum. Araştırıp iyi bir yerde yaptıracağım.

Zynpkck

İkisi arasından golosi içerik bakımından bonaciboyu ezer geçer fakat eğer bütçeniz yeterse matisseyi öneririm yani en azından benim btçm biraz daha fazla olabilse matisseye geçmek isterdim golosiden hiçbir şikayetim yok kedişimin tüyleri parlak yemeside iyi fakat matisse her ikisindende iyi bi bakın golosi ve matisse arasında tercih yapın bence bonaciboyu direkt eleyin

Ares07

Kızgınlığa girdi mi acaba? Benim de 7 aylık kedim. Veteriner 10. aydan sonra diye ısrar ediyor. Ben de koku bırakmadan kısırlaştırmayı istiyorum tabi ki

tippaa

Teşekkürler, benim de tercihim onacibodansa golosi'den yanaydı ama Matisse'ye de bakacağım:)

Ares07

Kilosu ve hızlı gelişimi nedeniyle sizin için uygun olabilir o zaman tabi ki. Benim 7 aylık 3.2 kg şuan

yck

Petquitte alabilirsiniz

Ecerana

Merak ettim de yaşına göre fazla kilo da olan kediler daha çabuk mu kızgınlığa girer. Bnim de 7 aylık dişi kedim 4,500 kilo da ondan soruyorum

eccakir

Kesinlikle golosi diyorum. Bonociboyuda kullandık yavruyken büyüdükçe yetersiz gelmeye başladı 3 aydır golosi kullanıyoruz kedimde mutlu bizde.

gizemesersoy

Arkadaşın da dediği gibi matisse kullanın. Hem nd ile aynı firma üretiyor. Bonacibo ile golosi arasında golosi iyi görünse de taurin oranı çok düşük bence bu hiç riske atılamaz

tippaa

Hiçbir bilgim yok hızlı gelişim ve kızgınlık ile ilgili ama benim de aklıma takılıyor. Şuana kadar öyle bisey olmadı fakat ben zaten o döneme girmeden 6. ayı da doldurduğu için kısırlaştırmak istiyorum. En doğrusu bu gibi geliyor bana.

tippaa

Bütün cevaplar için teşekkür ederim :) Matisse deneyeceğiz

Tikih

Aynı durumu bizde yaşadık 5 aylık erkek kedimi 1 hafat önce kısırlaştırdık. Şuan 4 kg. Bence golosi kediniz için çok daha iyi olacakrır