İlk Kısırlaştırma Ve Ailenin Vicdan Yapması

rkyeda

merhaba erkek kedimi kısırlaştırmak istiyoruz ama annem günah olduğunu sçylüyor ve vicdan yapıyor ben baya araştırdım ve sağlığı açısından da çok faydalı olduğunu okudum.Fakat annem böyle söyleyince bende vicdan yaptım çarşamba gunu veterinerle konuşmayı düşünüyorum .Soracağım sorular şu kısırlaştırma gerekli mi evde durmadan miyavlıyor sadece 2.side ben öğrenciyim kısırlaştırmadan sonra kaç gün yanından ayrılmamam gerekıyor .

10 CEVAP

Gul36

Kısırlaştırılmazsa yaşayacağı sağlık sorunlarına bile bile sebep olmak günah değil mi peki? Ya evde acı acı bağırmasına, kendisine ne olduğunu, ne istediğini anlamadan dolanıp durmasına sebep olmak? Annenize bu şekilde söyleyin bir de bu konuyu. Hekimlerin ve uzmanların çoğu kısırlaştırma taraftarıdır. Çünkü en doğrusu budur. Hayvanın doğasını bozmuş olmuyoruz, onu, geleceği yüksek ihtimal olan hastalıklardan koruyoruz. Ona kötülük yapmıyor, aksine yaşamını kaliteli hale getiriyoruz.

Diğer sorunuza gelirsek, erkek kedilerin kısırlaştırma süreci daha kolay olduğundan pek zamanınızı alacağını sanmıyorum. Ben dişi kedimi ameliyattan sonra hemen eve getirdim. O gece ve ertesi gün sürekli yanında durdum. Her ihtimale karşı. Siz de ameliyatınızı hafta sonuna ya da tatilinize denk getirirseniz daha kolay olabilir.

Sağlıkla büyüsün oğlunuz. :)

Zynpkck

Bizim ailedede bu vardı ben defalarca söyledim olması gerektiğini ama inat ettiler sonra kızım hasta oldu günlerce acı çekti istemedikleri şeyi yaptrdık tek farkla kedim acı çekti boşuboşuna günlerce ağladı ve daha çok masraf çıktı erkek kedilerde işaretleme oluyo bırakın koltuklara koku bıraksın o zaman koşarak veterinere gideceklerdir ve benim bildiğim erkek kediler ameliyattan sonra daha çabuk toparlanıyo kısırlaştırırsanız en doğru şeyi yapmış olursunuz

Elifmuzeyyen

Korkmayin inanin mumkun olsa da 5 tane disi sokak kedime yaptırabilsem ben de. Sağlıkları icin cok önemli gunah oldugunu da düşünmüyorum sonucta iyilikleri soz konusu

rkyeda

Tamam çok teşekürler büyük ihtimalle kisirlastircaz sadece ailecek korkuyoruz

rkyeda

Tamam o zaman tereddüt etmiyim teşekürler

Elifmuzeyyen

Güvenilir bir hekim yaptiktan sonra Allahin izniyle zarari olmaz yarari olur hemen de toparlar inşallah kuzu

rkyeda

Cesaret aldım sizden yapacağız inşallah

melikealgin

Kısırlaşmazsa her tarafa işicek o koku da kolay kolay çıkmıyormuş.O yuzden kisirlastirmak en dogrusu bende yapicam daha 4-5 ay olsa da :)

selindymz

bizimde 8 aylık erkek kedimiz var canımız o bizim bizde çok araltırdık bi veteriner suan yapılması gerektıgını soyluyor baska bir veteriner eve koku bırakmıyorsa biraz daha bekleyin diyor. ne yapıcaz bilmiyorum ama galiba kısırlastırıcagız cunku balkondan bakarkenn dişi bir kedi gördüğü zaman saatlerce ağlıyor yanına gidemiyor diye buda bizi çok üzüyor.aslında bir kere çiftleşşse hayvan diyorum ama sokakta ki kediden hastalık kapar diye de korkuyorum.biz şimdilil muallaktayız yani kısırlstırma konusunda

rkyeda

biz bir de 9 katta oturuyoruz malesef annem kedimi kesvmediğimi söylüyor bencede en iyisi kısırlaştırmak