Kedim Aniden Karakter Değiştirdi

zeynep2262

2 aylık bir kedim var 2-3 hafta önce annesinin yanından aldık çok sakindi kucağıma gelip kendini sevdiriyordu sürekli yüzümü yalıyordu yanımdan ayrılmıyordu ama bir kaç gündür sürekli ısırmaya başladı yanımdan kaçıyor tıslıyor onu korkutacak bir şey yaptığımı da düşünmüyorum sizce neden olabilir

4 CEVAP

axmetmcl

evde onu rahatsız eden bir şey olabilir ya da çevrenizde yakınlarda başka kediler varsa onların varlığı bile rahatsız edebilir. 2-3 hafta iyi olan kedi birden bire evinden ya da annesinden ayrıldığı diye sonradan huyu suyu değişmez. Onu rahatsız eden bir şeyin olduğunu düşünüyorum, onu bulmaya çalışın.

Zehrasnmz

Yavrular annelerinden ayrıldıklarında veya alıştığı bir ortamdan alındığında strese giebilit ben de kedimi 1 aylıkken eve aldım ama anında alıştı bu biraz da kedinin karakteriyle ilgili bir kaç gün eve alışmasını deneyin ama fazla zorlamayın sevmeye değil de oyun oynatarak aklını dağıtmaya çalışın derim

Khajiit

Ben ortam değişimine stres ile ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü ilk 3 hafta peşinizden ayrılmadığını sevgi gösterdiğini söylemişsiniz. Siz evde yokken evdeki birinin onu korkutmuş olma ihtimali var mı?

Cldkgkcs

Geldiğinde bir süre iyiyken birden tıslamaya kadar giden bir tepkisi olduğunu söylüyorsanız bende bir sebebi vardır diyorum. Ne sebep olabilir diye bi düşünün