Günde Kaç Gram Mama?

BihterMerve

8 aylık ve 3.150 gr ağırlığında bir kızım var. Önce N&D tavuk nar kitten kullandık şimdi de acana pasifica kullanıyoruz. Kızım acanayı çok sevdi ve mama kabı sürekli dolu olursa sürekli bitirmeye çalışıyor. Ancak ben kısırlaştırmadan önce çok kilolu olsun istemiyorum. Sorum şu; mama kabı hep dolu olmayacaksa günde kaç gr mama vermeliyim? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

6 CEVAP

Mayis1

50-60 gram yeterli. Acana zayen kaliteli ve doyurucu olduğundan 60 gram yetmiyorsa kilo alanilir. O yüzden 60 gramın üstüne çıkmasanız iyi lur. Paketin arkasında da yazar zaten.

friolera

kendi internet sitelerinde, 3 kg kedilerin kilolarini korumalari icin gunde 45 gram yemelerini onermisler.

BihterMerve

45 gram mıı

BihterMerve

45 gram mıı? Ben 60 gram veriyorum, o bile yetmiyor :)

BihterMerve

Evet arkasında 60 gram yazıyor, ama ben yine de tecrübelerinizi sormak istedim, teşekkürler.

Terranova

Her mama da ; Günlük beslenme miktarı, hayvanın yaşına, ırkına ve aktiflik durumuna göre değişkenlik gösterebilir diye belirtilir. Aktif bir kedi ise 80 90 gram bile verilebilir. Aktif ise kilo falan da almaz.