Kedi Ve Çicek

Reyaura

Eve çicek almayı düşünüyorum kedilerimi nasıl uzak tutabilirim?

7 CEVAP

ursaminor

Çok ilginç bir şey anlatacağım size. Bizim evde kaktüs dahil tek bir çiçek kalmadı Fıstık yüzünden. Çünkü yiyor, deviriyor vs. tipik davranışlar. İlginç olansa, Bayramda annemin evine gittiğimizde bu aşırı derecede yaramaz olan kızımız birden kişilik değiştirip sanki bir meleğe dönüşmesin mi? Kapıdan misafir gelince direkt yere yatıp göbek açmalar, mırıldanmalar filan. Balkonda en az 50 saksı çiçek var. Bir tanesini de ellemedi bile. Bir hanımefendi gibi balkona oturup geleni geçeni izledi. Bizim şikayetleri bilen tanıdıklarımız bizi kınadılar böylesi uslu ve sevecen bir kediye iftira attığımız için :D Sonra ne oldu? 10 gün sonra eve döndük. Ben de bir fide aldımdı demek artık ellemiyor diye. Yarım saat dayandı mı çiçek? Hayır :D Bunların ne sağı belli olur ne solu. Benden demesi :))))

kurban1525

Tutamazsınız... Bir yolunu bulup ulaşır ve ya saksıyı devirir ya da çiçeklerinizi yer malesef... :)

Zynpkck

Çiçekleri ayrı bi odaya koyarsanız sıkıntı çıkmaz ve büyük saksı olursada düşüremez sadece aradı bir çiceklerin tadına bakar o kadar :D zaten bi süre sonra ilgisini bile çekmez

Cldkgkcs

Bizimki çiçeklere çok takık nedense, resmen kaktüsü avuçluyo burnunu sokuyo bu genel bi davranışsa sıkıntı olabilir

Khajiit

Benim kedim de çiçeklere takıntılı her sabah yaprak getiriyor yatağıma. Dökülen yaprakları topladım yerden bu sefer kendi yolup getiriyor

Cldkgkcs

Ursaminor aynısını ben yaşadım desem eve gidince ? :D burda miyav miyav sıkılıp ayağıma dolanan ordan oraya zıpırdayan bazen ısıran hiperaktif kedi annemde kendine bir yer edindi günün çoğunda orda yattıı onun dışında da uslu uslu kendi halinde oyunlar oynadı takıldı. Benim evim küçük biraz ona bağladım geniş eve gidince enerjisini atabildi heralde diye belki sizde de öyle bi durum vardır ? :)

ursaminor

Yok bizim ev büyük ama dışarısı çok sakin, camdan bakınca bahçe görünüyor ve site içinde kimse gelip geçmiyor. Balkon da kapalı olmadığından çıkarmıyoruz. Tek bir pencereden pek de işlek olmayan bir yolun minicik bir kısmı görünüyor. Fıstığın ise en büyük hobisi kamyon geçsin, o baksın. Annemin evinin önü aşırı işlek bir cadde. Sahile inen bir yol olduğu için hem insan hem araç trafiği var. Ve kapalı balkonu var. Arayıp da bulamadığı bir şey :D

Bence ilgisini çeken bir sürü şey olduğundan çiçeklere sıra gelmedi :))