Yavru Sokak Kedisi Asilari

eylem35

Merhaba, yavru kedimi 2 hafta önce sokakta buldum. Ic dis parazit yapildi ve su an saglikli görünüyor. Ben yasini 6 haftalik olarak tahmin ediyorum, buldugumda 1 aylik falandi büyük ihtimalle. Karma asisini ne zaman yaptirayim? Veteriner hemen yapalim diyor ama internette 8 haftalik olunca yaziyor. Kafam karisik, tam olarak asi planini yazabilir misiniz? Karma lösemi kuduz hangi araliklarda ne zaman yapilmali?

4 CEVAP

Sahsimuhterem

8.Haftada 1. Karma aşı yapılmaktadır.

9.Haftada Leukemia aşısı uygulanmakta ve İç parazit tedavisi tekrar yapılmaktadır.

10.Haftada Kuduz aşısı yapılmaktadır. Kliniğimizde 10. haftadan önce kuduz aşısı yapılmamaktadır.

11.Haftada 2. Karma aşısı yapılmaktadır.

Sahsimuhterem

internetten alıntı.

Sahsimuhterem

acele etmenize gerek yok başka kedilerle bir arada bulundurmayın dışarı çıkarmayın Karma aşılarını mutlaka yaptırın gerisi tartışılır.

Cldkgkcs

Kedinizin kilosu ne kadar ? Acele etmenize gerek yok kediniz bir kiloyu geçmeden yaptırmanızı tavsiye etmem 8 haftalık olsun yani en az birde kendini toparlasın bi süre sizde bakımla , sokaktan gelmiş genel durumu anca toparlar. Bir kilo öncesi ve bünyesi zayıf olanlar iki üç gün ateşli baygın yatıp yiyip içmeden çok ağır geçirebiliyormuş hani yavruya da size de zor olmasın