Acill

Merhaba arkadaşlar iki kopegim bahcede beraber duruyordu teki golden 8 yasindaydi digeri terrier 2 yasinda bugun malesef golden olan kopegimizi kaybettik neden öldügunü de bilmiyoruz diger terrieri eve aldik piskolojisi bozulmus gibi tek sorunumuz var tuvalet sorunu eve tuvaletini yapmamasini nasil saglayabilirz

6 CEVAP

nazlimori

öncelikle kaybınız için çok üzüldüm.

2 yaşındaki köpeğiniz tuvaletini tutmaya başlamış olmalı. düzenli olarak mama sonrası yürüyüşe çıkartırsanız hem tuvaletini yapar, hem de enerjini atar. hareket ettikçe psikolojisi de düzelicektir. evde size yardımcı olması için ped de kullanabilirsiniz. kendi kullandığım pedin linkini bırakıyorum.

https://urun.***.com/hasta-bezleri/flexilife-hasta-alti-bezi-serme-yatak-koruyucu-60x90-120-adet-P229925772?gclid=EAIaIQobChMIkrrPm8uK3gIVT-J3Ch1A4AbYEAQYCSABEgL2d_D_BwE

Hergün yemekten sonra disari cikartamiyoruz hepimiz disaridayiz ve gec geliyor bahcede tek kalmasinida istemiyoruz bugun yemekten sonra 1 saat gezdirdik yapmadı tuvaletini çim seklinde kopek tuvaletleri var ondan alsak o yaptikca temizlesek olmaz mi

Cldkgkcs

Köpeğiniz de dışarda kuma toprağa yapmaya alışkın olduğu için eve yapmak istemeyecektir ama arkadaşların da dediği gibi gezdirmeniz çok önemli bunun için.. Kolaylıklar diliyorum

Evde fazla tuvaletini yapmiyor geceden beri 1 defa cişini yapmis o kadar surekli de disari cikaramiyoruz

nazlimori

Eğer pede alışmazsa o tuvaletlere de alışması gerçekten çok zor. Gazete veya pede biraz kendi çişinden damlatın ve gece ulaşabileceği bir noktaya koyun oraya yapacaktır diye düşünüyorum.

Kucuk bir balkona yer yaptik yerlere gazete serdim gece oraya kapatmayı düsünuyorum gazeteye yapmaya alisirsa biz yokkende gazeteye mi yapar