İkinci Kedi

Cldkgkcs

Arkadaşlı deneyimli olan herkesten yardım istiyorum lütfenn :) 4 aylık dünya tatlısı insana karşı gayet uysal ama kedilere çok tepkili bir kızım var veterinerde çantasından diğer çantadaki kediye bile sürekli tıslıyor :) 55 metrekare yani baya küçük bir evde yalnız yaşıyorum, nöbet usülü çalışıyorum bazen 3 4 gün aralıksız evde oluyorum ama genelde nöbetler yoğun oluyor haftada 3 4 nöbet tuttuğum oluyor bu zamanlarda kızımın çok sıkıldığını nöbet dönüşlerinde tepki gösterdiğini gördükçe hiç aklımda olmayan ikinci kedi fikri aklıma girdi... Hadi tamam kızımın hırçınlığı anlaşmaları masraflar vs hallolsun ama birincisi ailemin gelişlerinde çok sorun olacak babamın daha haberi dahi yok

6 CEVAP

Sudeckmkc

Ailenizden ayrı yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla yani aileniz evinize gelse bile en fazla kaç gün kalabilecekler ki :) aileniz yılda sizin evde çok az bir zaman geçirecek belki ama kediniz sürekli hatta siz olmadığınızda bile o evde yaşıyor. Bence öncelik evde yaşayan bir canda olmalı o konuda :) yol çok uzunsa memleketinize uçakla gitmeyi düşünebilirsiniz bileti erken alırsanız otobüsten bile uygun fiyata bulmanız mümkün :) eğer yol çok da uzun değilse bazı otobüs firmaları kedileri çok iyi şartlarda valizlerin olmadığı iyi bir havalandırma sisteminin olduğu yerlerde taşıyabiliyorlar(metro vb bu konuda kötü ün salmış firmalar hariç). Eminim kediniz diğer kediye alışacaktır uygun bir yol izlenirse o da mutlu olur siz de :)

Cldkgkcs

Sudeckmkc cevabınız için tşeekkürler öncelikle :) evet dediğiniz doğru şimdiye kadar da söylediğiniz gibi oldu ama bu kış gelip yanımda kalacaklarını söylüyolar yani söylenene göre bir aya gelicekler eğer öyle olursa sıkıntı iştee.. Memleketime malesef uçak yok sadece karayolu. :( bende kuzumun üzülmesini hiç istemiyorum en doğru kararı vermek istiyorum

sevcan_yener

Merhaba. İki kedi annesiyim. Ara ara evime sokaktan aldığım yavrular bile geliyor sahiplendirme için. Bende yoğun çalışan bir kişiyim. İkinci kedi candır, canandır diyeceğim size. hiç korkmayın onlara bir hafta verirseniz birbirlerine alışacaklar ve ikinci haftanın sonunda koyun koyuna uyumaya başlayacaklar. Aile konusunda maalesef pek bir şey diyemem ama bence onlara da kedinizin yalnız kalmayı hak etmediğini bir oyun arkadaşına ihtiyacı olduğunu uygun bir dille anlatırsanız belki ikna edebilirsiniz. İki kedi bir kediden zor değil inanın lütfen. Birbirleriyle oynayıp birbirleriyle uyuyorlar. Alışma sürecinde ısrarcı olmaz onları birbirlerine yakın durmaya zorlamazsanız iyi olur. Bırakın kediniz ikinci kediye gitsin yavaş yavaş. İkinci kedi yavru da olursa ne ala :) Umarım kararınıza bir yardımım dokunmuştur. İyi günler...

Cldkgkcs

Çok teşekkür ederim tabi kii dokunmaz mı :)

Cldkgkcs

Evim küçük olduğu için birde ailem geldiğinde iki kedi evde sorun olabilir diye düşünüyorum onlar benim kadar sabırlı olmaz çünkü çok ayak altında gibi olacaklar.. En olumsuz yanı bu. Onun dışında da bi anlık şeyle yıllarca bakma yükümlülüğünü alıcağım bir işe girip bırakmak istemiyorum.. Arabam yok memlekete gidiş gelişlerim nasıl olur mesela kızımı bir defa otobüsle taşıdım mahvoldumm iki kedi daha uğraş istiyor gibi hani iyi yanının farkındayım kızım alıştıktan sonra çok iyi gelecek benim yolumu gözlemeyecek üzülmeyecek ama bu yine de şartlarıma göre son plan kalmalı bana iyi gelicek içimi rahatlatıcak fikirleriniz var mı arkadaşlar ?

Cldkgkcs

Güncel