Kedi Kumu Değişimi

Eymentalay

Merhaba. Biz pisipisi marka topaklanan pudra kokulu kullanıyoruz evde ama ciddi manada sıkıntı yaşıyorum evin içinde heryer kum oluyor temizlemekten sıkıldım artık. Lafı uzatmadan herkesin fikrini merak ediyorum kum değişiminde sıkıntı yaşar mıyım ve hangi kumu tavsiye ediyorsunuz okuyan herkes fikrini yazarsa çok sevinirim.

9 CEVAP

Terranova

Her yönden memnun kaldığım kumlar; Tigerino, Akkum Aktif Karbon, Biokats Diamond Care. Hali hazırda Akkum Aktif Karbon kullanıyorum. Pisi pisi'den geçmiştim. Eve yayılan kum ciddi oranda azaldı. Özellikle koku hapsetme konusunda da en iyilerden diyebilirim.

Ecerana

Bn de pisi pisi ince taneli kumu kullanıyorum evet dağılıyor ama bu ince taneli kumların hepsi dağlıyor yani markadan kaynaklı değil benim kedimin tuvaleti dolap ile duvar arasında kuytu Bi yerde hem onun rahat etmesi için hem de kum göz önünde durmasın ve dağılmasın diye böyle bir çözüm buldum ama ne olursa olsun hergün maximum iki günde bir mecbur kumun etrafını süpüreceksiniz hem bunları yapıp bir de kalın ve ince taneli kum alıp karıştırırsanız kumun etrafa dağılmasını %80 engellemiş olursunuz bunların dışında çok ta bişey yapılacağını zannetmiyorum mecbur kedili ev yani mutlaka bişeyler dağılacak:)

Eymentalay

Herkese cevapları için çok teşekkürler. Herkesin önerisini dikkate alıp şöyle bir sonuca vardım: Proline topaklanan ince ve kalın taneli kum alıp onları karıştırıp deneyeceğim umarım işe yarar :)

Reyhankoca

Biz de aynı sorunu yaşıyoruz ama en iyisi bizim için bu yani degistiremiyorum .

Ares07

Ben de eve dağılsa da ince taneli kullanıyorum, koku yapmıyor iyi topaklanıyor diye. Dağılmayı önlemek için tuvalet kabının önüne paspas koydum ve tuvaleti temizlerken dökülen kumları temizliyorum. Sorun minimuma iniyor. Çok değişik kokulu kum alırsanız beğenmeyebilir

Eymentalay

Ben de paspas koydum düzenli temizlemeye çalışıyorum ama okula ve işe gittiğim için günde 1 kere temizleyebiliyorum her gün evin her köşesinde kum görmekten sıkıldım kalın tanelisi nasıl acaba onu hiç kullanan var mı? Varsa memnun mu?

ursaminor

Biz de pisi pisi kullanıyoruz. Ama kalın taneli ve ince taneli alıp karıştırdık. Böylece topaklanma sorunu da eve dağılma sorunu da çözülmüş oldu. Size de böyle denemenizi öneririm. Zaten tozu en az kumlardan biri ve kokuyu süper hapsediyor. O yüzden onlar bozana kadar biz arayı bozmayacağız :D (Sanicat de başta çok iyiydi ama sonra fena bozdular)...

melikealgin

Vallahi sizin şehrinizde var mı bilmiyorum ama ben metro marketten aro marka kedi kumu aldım.Kum digerlerine gore daha kalın taneli yapışma sorunu yaşamadık.Koku sorunu hiç yaşamadık.Hem de çok komik bi fiyata aldık 20 ltsi 20 Tl

beautifulcat

Proline Topaklaşan Kokusuz kedi kumundan çok memnunum, hem ucuz hem kokuyu anında emiyor hem de dağılmıyor. Tavsiye edebilirim