Kedim Yanlışlıkla Kafasini Çizdirdi (Acil)

kedipatisii

Kargo paketini açarken yanımdaydı elimde bıçak vardı ben acmakla ugrasirken arkadan kafasını sürtmüş bıcağa kanlanmış baş bölgesi. Veterinere götürmeme gerek varmı? Yüzeysel duruyor gibi batikon falan sürsem nasıl olur ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin

4 CEVAP

Terranova

Açık yaraya batikon sürmeyiniz. Antiseptik olduğunu için yara bölgesindeki yaşayan hücreleride öldürür, iyileşmesini geciktirir. Çevresini batikonla temizleyin ve gazlı bez ya da normal bi bezle kapatın ki kaşıyıp daha kötü hale getirmesin orayı. Veterinere gitmeniz lazım. Enfeksiyon kapabilir.

Ares07

Bence yara sarıldığında hava almayabilir. Sıkı sarmak çok doğru değil gibi. Yani siz ilgilenseniz de enfeksiyon kapabilir gerçekten. Veterinere sorsanız en azından telefonla çok daha net bilgi verir aslında

kedipatisii

Batikon sürdüm bide oksijenli su sürdüm fakat sargı bezini saramadım çıkartmaya calısıyor surekli bir yöntemi varmı sarmanın

Cldkgkcs

Bu yarayı sarıp kapatmanıza gerek yok. Batikon da sürmeyin. Varsa kantaron yağı en iyisi olur. Sürebildiğiniz kadar onu sürün hemen kapatıcak zaten görürsünüz, yoksa yara iyileştirici herhangi bir krem sürebilirsiniz