Pireleeerr

erdemrabia632

Evde beslediğiniz kedi veya köpeğinize hiç pire için kimon veya elma sirkesi kullandınız mı tüylerine sürdünüz mü internette yok ttiğini söylüyorlar ama yalnız bendeki yavru kedi sizce uygulanır mı aşı yapılamıyormuş.

4 CEVAP

kubraykin

kedimi eve getirdiğim ilk ay kedim kusmaya başladı veterinere götürdüm tahliller yapıldı ve veteriner bana evi temizlik malzemesiyle silip silmediğimi sordu. silmiştim ve patisiyle basıp sonra da yalandığı için ufak bi zehirlenme geçirmiş, sonra ben o malzemelerle hiç silmedim sirke ile evi silmeye başladım. araştırdıkça sirkenin faydaları ortaya çıktı. Mesela hayvanlardaki mantar tedavisinde yara olan yere günde 2 kez sürülüyor ve gerçekten çok etkili. Hatta mantar kendinize bulaşırsa kendinizde de kullanabilirsiniz. aynı şekilde haftada 2 3 defa sirkeli suyla kedinizi silerseniz bu da pireler için etkili oluyor. ölçü olarak 1 su şişesine (0,5 lt) 1 kapak elma sirkesi şeklinde uygulayabilirsiniz. ayrıca ben kedimin suyuna hafta da 1 kez 1 çay kaşığı sirke damlatıyorum böbrek ve bağırsaklar için çok faydalıymış.

erdemrabia632

kediyi sirkeli suyla sildikten sonra yıkmama veya saf suyla tekrar silmem gerekir mi veya yıkamam

kubraykin

hayır yıkamanıza silmenize hiç gerek yok bi zararı olmaz sirkenin, sadece dediğim gibi su şişesine 1 kapak kadar koyun çok fazla olmasın sirke

erdemrabia632

Aaaa çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Fakat kedi yavru bir zararı olmasın 1-1.5 aylık vardır. Tüylerini verdiğiniz tarife göre silsem bir sorun olur mu ki