4 Aylık Kedime Ne Sıklıkla Ve Ne Kadar Malt Vermeliyim?

kedipatisii

Yetişkin maltı almışım farketmeden yavru kediler için olanı yok sanıyordum. Kedime yemesi için çim ektim arada yiyor fakat genel olarak oynuyor üstüne falan çıkıyor yiyecek çimlerde ezildi hep. Kedim ankara kedisi olduğu için uzun tüylü ve şimdiden vermeye başlayayım diyorum. Sizce ne sıklıkla vermeliyim ve ne kadar vermeliyim? Haftada bir yeterli olur mu?

11 CEVAP

beautifulcat

Benim de kedim uzun tüylü, her gün nohut tanesi kadar veriyorum 5 aylık. Büyüdükçe fazlalaştırabilirim ama şu an miktarımız o kadar

kedipatisii

Üc gunde bir veriyordum kedim isal oldu. Muhtemelen ondan kaynaklandi. Ustundede hergun verin diyorlar sacmalik.

Sahsimuhterem

tam ben yazıcaktım ishal olur diye :) neyse öğrenmişsiniz

Sahsimuhterem

malt renginde kedi patisi desenli bembeyaz halılar olmaması için malta hayır :)

Bulut18

Kesinlikle yavru kedilere malt her gün vermeyin!! Asla! Bu vitamin değil! Belki on tane farkla pet shop on tane farklı doktora sordum hepsi aynı cevabı verdi haftada bir gün Nohut tanesi kadar. Asla hergün değil

Bulut18

Zaten malt olarak yavru kediler için yok gimcat markasının maltı Üç aydan sonra tüm yavrulara verebilirsiniz fakat dediğim gibi haftada bir gün fındık tanesi kadar

Bulut18

Tabii ki üstünde haftada bir defa verin yazmazlar genelde her gün Berin yazarlar yoksa nasıl satış yapacaklar bu da bir gerçek fakat şunu unutmayın bu sadece bir malt ve içerdeki tüyleri hapsederek dışarıya atmasını sağlıyor bu yüzden haftada bir verdiğiniz zaman içinde oluşan bütün tüyleri topluyor ve dışarıya atıyor bunun dışında kesinlikle vermeyin haftada bir yeterlidir. Tabii ki üstünde haftada bir defa verin yazmazlar genelde her gün verin yazarlar yoksa nasıl satış yapacaklar bu da bir gerçek fakat şunu unutmayın bu sadece bir malt ve içerdeki tüyleri hapsederek dışarıya atmasını sağlıyor bu yüzden haftada bir verdiğiniz zaman içinde oluşan bütün tüyleri topluyor dışarıya atıyor bunun dışında kesinlikle vermeyin haftada bir yeterlidir vitamini her gün verebilirsiniz fakat adı üstünde vitamin olduğu için ben de iki günde veya üç günde bir verebilirsiniz. Yoksa bütçe açısından çok zorlar her ikiside

Sahsimuhterem

Yşasın çim adam:))

Darwincan

Ben şu anda şok durumundayım. Aylardır veteriner önerisiyle her gün veriyorum ishal falan da olmadı gerçi. Bu konuyu atlamışım araştırmayı sanırım. İşin enteresan yanı 2 gün vermesem tüy kusuyor yavrucak. 10 aylık oldu ve kısa tüylü aslında. İnanın ilk kez duydum yazdıklarınızı. Mutlaka araştırıp veterinerimizle de bu mevzuyu konuşacağım.

Bulut18

Şöyle bir gerçek var Yalnız nasıl alıştırırsanız öyle gider siz eğer çok uzun zamandır her gün vermeyi alıştırdıysanız vermediğiniz zaman kusması normal fakat ilk vermeye başladığınızda nasıl alıştırırsanız öyle gider o malt videodaki nasıl girdiği önemli. Ayrıca çim ağızdan kusturuyor Fakat Maltin amacı dışkı yoluyla çıkartmasıdır bunu bir araştırın isterseniz yani malt kullanan kediler halıya veya eve kolay kolay kusmaz eğer kim kullanıyorsa o zaten kusturma özelliğine sahip fakat malt verilmesinin sebebi ev kedilerine kusmaması kaka yoluyla çıkarmasıdır hepinize sevgiler

Sahsimuhterem

Ben çok nadir veriyorum kedilerime malt belki 3 hafta hiç vermediğim oluyor üstelik iran kedisi 2 si aşırı tüylü.