Maydanoz Ve Kiraz Sapı?

uwu

Kedim bu iki şeyin kokusunu alınca dayanamıyor saldırıp yemeye başlıyor. Tok bile olsa illa ki gelip maydanoz çalıp yiyor. Ev arkadaşım kiraz sapından çay yapıyor, ne zaman çıkarsa paketi hemen mutfağa fırlayıp geliyor ve yiyor. Nedeni ne? Saçma geldi bana. Bir de bu kediyi sahiplenmeden önce daha 1 aylık bile değilken damdan düşmüş. Fiziksel bir sorunu yok ama daha önceki sorularımda belirttiğim gibi anlamsız, diğer kedilerde göremediğim hareketleri var. Beyninde istikrari bir sorun olması mümkün mü?

18 CEVAP

kurban1525

Haklısınız biri organik diğeri sanayi ürünü, fakat günümüzde dünya üzerinde kullandığımız tepeden tırnağa her şey sanayi ürünü değil mi? Üstelik hayatımızı bu kadar kolaylaştırdığı halde onlardan da vazgeçip şehir hayatı yerine daha sakin ve sessiz yerlerde mi yaşıyorsunuz merak ettim :) kedilere dönersek kullandıkları kumlardan yedikleri mamalara, yapılan aşılardan pire damlalarına her şeyleri zaten yapay :) parmak bastığınız noktayı anlayamadım.

Sahsimuhterem

Haklısınız biri organik diğeri sanayi ürünü, fakat günümüzde dünya üzerinde kullandığımız tepeden tırnağa her şey sanayi ürünü değil mi? Üstelik hayatımızı bu kadar kolaylaştırdığı halde onlardan da vazgeçip şehir hayatı yerine daha sakin ve sessiz yerlerde mi yaşıyorsunuz merak ettim :) kedilere dönersek kullandıkları kumlardan yedikleri mamalara, yapılan aşılardan pire damlalarına her şeyleri zaten yapay :) parmak bastığınız noktayı anlayamadım.

klısınız biri organik diğeri sanayi ürünü, fakat günümüzde dünya üzerinde kullandığımız tepeden tırnağa her şey sanayi ürünü değil mi? Üstelik hayatımızı bu kadar kolaylaştırdığı halde onlardan da vazgeçip şehir hayatı yerine daha sakin ve sessiz yerlerde mi yaşıyorsunuz merak ettim :)

demişsiniz Merak etmeyin nerde yaşadığım bu konunun dışında bir şey sizi ne kadar ilgilendirebilirki bu!

kedilere dönersek kullandıkları kumlardan yedikleri mamalara, yapılan aşılardan pire damlalarına her şeyleri zaten yapay :) parmak bastığınız noktayı anlayamadım.

demişsiniz ben gayet iyi anladığınızı zannediyorum ama tartışmak istemişsiniz madem cevap veriyim.Evet bir çok şey yapay ama latarnetifi yok malt kullanıyorum sizde kullanıyor olsanız dahi çim verirseniz kedilerinizin doğal alışkanlığı açısından ve bahsettiğimiz açılardan faydalı olur dedim bu cümleler gayet yalın anlamayan yoktur sanıyorum.Hayır kedinize malt verince çiçek kemirmicek rafya yutmucak süpürge çalısı gibi şeyleri yemicekmi sanıyorsunuz cevap veriyim yicek bu sebeple hem önlem hemde fayda açısından malttanda öncelikli çim evde bulunmalı kedi çimi diye araştırırsanız mevzuyu anlarsınız sanıyorum birde illa tartışmak möaksadıyla konunun uzatılmasına gerek kalmaz.

Sahsimuhterem

Tuhaf hareketlerden kastım mesela uyurken uzandığı yerden saniyeyle kalkıp bir yere doğru koşarak tırmanıyor, kabus görmüş gibi ya da bazen koltukta omuzlarının ve boynunun üzerinde amuda kalkarak uyuyor. Bazen de kucağıma gelip kulaklarını düzleştirip gözlerini sıkıca kısıp öyle kasılarak duruyor saniyelerce yani anlam veremiyorum ben ama sıkıntım yok takılıyor kendi halinde.

Kediler söz konusu olunca bunlar normal oluyor bir problem yok her kedili evde olan şeyler emin olun:)