Kedimde Fip Var Dendi

ilknurgulmek

Kedimin 5 gün önce gözünde perde ve bulaniklasma sıkıntısı olduğu için veterinere götürdüm veteriner ağzında da yara olduğunu söyledi ve fip virüsü olduğunu söyledi sonraki gün başka bir veterinere götürdüm test yaptı ve pozitif cıktı pozitif çıkması demek fip e dönüştüğünü mu gösterir yoksa sadece corona virüsü taşıdığını mi veteriner interferon verdi hergün düzenli olarak vermemi söyledi ve vitamin verdi belirtiler olarak şu an kuru form gibi duruyor gözünde az bi sıkıntısı var ve sinirsel problemi var muayene de reflekslerinin az olduğu söylendi ve sürekli ateşi çıkmaya başladı belirtiler ilerlet mi kedim fip virüsü taşıyor mu ne yapmam gerekiyor veterinerin verdikleri yeterli mi bilginiz var mı yardımcı olabilir misiniz lütfen fip ten ölen kedi sayısı çok çok fazla kurtulan azmış ne yapabilirim kedim için başka

6 CEVAP

melikealgin

Fip pozitifse evet fip virüsü vardır.Moral bozmak istemem ama fip virüsü taşıyan kedilere malesef en fazla 8 ay ömür biciyorlar.Vitamin ve ilaçlar onun yaşam kalitesini duzelticek o kadar :/ yine de umudu kesmemek lazım insallah iyileşir minik kız

ilknurgulmek

Inşallah çok korkuyorum bir sey olacak diye ne yapmam gerek bilmiyorum inşallah düzelir

melikealgin

Kendinizi çok hırpalamayın olabildigince onunla vakit geçirin mutlu olmasını sağlayın umudu kesmeyin hemen

ilknurgulmek

Elimden gelen her şeyi yapıyorum ateşi çok sık çıkmaya başladı ve çok fazla ateşi var bu durum korkutmaya başladı beni daha fazla

beautifulcat

Corona virüsü varsa yani corona pozitifse taşıyıcı formdadır evet virüs mutasyona uğramayı bekler ama ıslak fip yani öldürücü formda değildir. Herpes virüsü (uçuk virüsü) gibi düşünün daima vücudumuzda ama her an uçuğumuz yok. Şu an var olan enfeksiyonu bastırmaya çalışmalısınız, ki vücutta corona mutasyona uğrayıp ıslak forma dönüşmesin. İyi bir veteriner hekime götürmenizi tavsiye ederim. Lütfen endişelenmeyin en iyisini düşünün onun için, corona taşıyıcısı olup da senelerce yaşayan kediler gördüm, anlaşılmıyor çünkü corona eğer hastalanmamışsa testi bile yapılmıyor. Ev kedilerinin %45-50'si corona taşıyıcısı zaten

ilknurgulmek

Çok teşekkür ederim insallah öyledir ıslak forma dönüşmez ınsallah