İkinci Kedi :)

Lactantius

Merhaba arkadaşlar nasılsınız?
Buradan sahiplendiğim biricik Banbina'm 1 yaşında artık :) Uzun zamandır yanına bir arkadaş almak istiyorum ama tabii ki evde uçan ikinci bir kedi beni epey düşündürdü. Şimdilerde hem sıkılmasını istemediğimden hem de ikinci kediye de yuva olmak istediğimden böyle b

6 CEVAP

Sahsimuhterem

Nasıl olsa yeni gelen kediyide her halukarda kısırlaştırıcaksınız o yüzden cinsiyet farketmez.Yetişkin bir kedi olucaksa gelen dişi olsun.

Zehrasnmz

Erkek alın derim çünkü bir yerde aynı cinsiyetten kediler rekabete girer diye okumuştum erkek ve dişi daha kısa sürece alışıyor diye biliyorum kısırlaştıracaksanız da sorun olmaz erkek ve dişi kedinin aynı evde yaşaması ama yine de karar sizin veterinerinizle de konuşun derim

Friolero

Bence diğer kediniz de erkek olsun. Ben de yukardaki gibi karşı cins olmalarının daha iyi olacağını okumuştum ne kadar doğrudur bilmem. O yüzden ikinci kedimi erkek sahiplenmiştim.

Ayrıca eve dişi kedi gelince kızım erkek kedilere karşı olduğundan daha hırçın oluyor.

Lactantius

çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Sahsimuhterem

Yetişkin erkekler kavga eder kolay anlaşamaz ama yetişkin dişiler kavga etmiyor bir haftada alışıyor tecrübeyle sabit.

Lactantius

sorumu yarıda kesmiş petlebi anlamadım.... böyle bir karar aldım. Bir yaşında kısırlaştırılmamış dişi bir kediye arkadaş olarak dişi mi erkek mi almalıyı?
not: hala çok hareketli olduğu için kısırlaştırmaya kıyamıyorum, dikişlerden sebep. derseniz ki etkekle daha iyi anlaşır, o halde kısırlaştırmayı bekleyeceğim.