Felix

erdemrabia632

felix in yaş mamasını yumak çok seviyor tavuklu olanı. Başka hangisinden alıp versem sığır etli nasıldır hiç kedisine veren var mı?

6 CEVAP

Gul36

Purina'ya güvenilmez. İçerik okumak aslında çok kolay; yukarıda saydığım şeylerin mamada (yaşta da kuruda da) bulunmamasına dikkat edeceksiniz o kadar. Maalesef biz nasıl fast food tarzı ürünleri bayılarak yiyorsak onlar da böyle zararlı mamaları daha çok seviyorlar. Katkı maddelerinin kokuları çekici geliyor olmalı. Bunlara alışan kediler daha sonra sağlıklı mamaları bile reddetmeye başlayabiliyor.

Alabileceğiniz sağlıklı yaş mamalardan birkaçı Herrmann's (şu anda sitelerinde indirim var), Naturea, Gimcat Shinycat fileto, Schesir tahılsız fileto.

İsterseniz evde kendiniz de yaş mama hazırlayabilirsiniz. Profilimde kediler için ev yemekleri sorusuna göz atıp tarif öğrenebilirsiniz. =)

Gul36

Felix mamanın hiçbir çeşidini vermeseniz çok iyi olur. Hatta market mamalarından hiçbir markayı vermeyin. Whiskas, Goody vesaire. Kediler (ve de köpekler) için çok zararlı olacak katkı maddeleri, koruyucular, şeker, tuz, tahıl ve et türevleri (ne olduğu belli olmayan hayvan parçaları) içeriyorlar.

HuriyeAysu

ben sığıretli ve tavuklu ikisi beraber karışık olanı var bayıldı resmen çok çabuk bitirdi ve sade tavuklusunu hiç yememişti

HuriyeAysu

https://www.sanalmarket.com.tr/felix-pouch-cifte-lezzet-ettavuk-100-g-p-27215b1 linki de bu migrostan almıştım heryerde karışık satmıyorlar migrosta gördüm sadece

HuriyeAysu

purina diye güvenip veriyordum ben ya üzüldüm şimdi çok güzel yiyordu :(

erdemrabia632

aa çok iyi teşekkür ederim ilginiz için :)