İç Parazit İçin Hap Mı Daha İyi Yoksa İğne Mi?

HuriyeAysu

Arkadaşlar kedimin iç parazit zamanı geldi benden önceki sahibi hangisini kullandı bilmiyorum. İğne mi daha iyi hap mı daha iyi sizce tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum

13 CEVAP

Tikih

bazı kediler ağızlarına hap verildiğinde tükürüyor veya kusuyor.bazıları ise direkten yutuyor . örneğin beni 2 kedime iğne yapıldı . kediniz yediğini kusan veya hassas bir kediyse iğne öneririm.fakat böyle bir sıkıntınız yoksa hapı da öneririm . ben kedilerime iğne olarak yapırdım inanın haptan daha kolay

ursaminor

İğne kolay olsa da her seferinde iğne yaptırmayı ben tercih etmiyorum doğrusu. İki kedimiz olması yüzünden ilacı yalamalarından korkmasam asla iğne yaptırmam hep damla yaptırırım şahsen. Hem iç hem dış parazit için.

Selin5151

Merhabalar 2 yetiskin kedim var biz hap kullanıyoruz ama sadece 2 ay kadar gidiyor veteriner çok azcık sosisin içine koyup yutturmayı deneyin dedi ben de öyle yaptım veterinere gittiğinizde ona bırakmanızı öneririm ben :)

Sahsimuhterem

Merhaba benim 5 kedim var hap alıyorum veterinerden hepsini birden vete taşımak hem zor hem külfetli osebeple hap en iyisi benim için aniprazol hapın yarısı yetişkin bir kediye yetiyor çeyreği ise yavru kedilere yetiyor bu şekilde uzun zamndır hap kullanıyorum hiç bir zorluğu yok hiç bir şekilde kusmuyorlar senelerdir şahit olmadım.Öneririm.Ama çok sık kullanılmasına gerek yok.

ursaminor

Kimliğiyle almadınız mı kediyi? Kimlikte yazar hep ne kullanılmış. Biz iç parazite bazen iğne bazen damla kullanıyoruz. Hap içirmek bizim için çok zor :/

Veteriner iç parazit için gittiğimizde hap içirdi kedime yaş mamasına ezip de verebilirsiniz dedi biz öyle yaptık sabah akşam

beautifulcat

Hap diyenlerdenim bende, kedinin cildi çok hassassa ufak bir şişlik oluşturabiliyor iğneler maalesef :(

HuriyeAysu

arkadaşlar yarın aşıya gidecğiz siz hangisini kullanıp tavsiye ediyosunuz :)

HuriyeAysu

arkadaşlar yarın aşıya gidecğiz siz hangisini kullanıp tavsiye ediyosunuz :)

HuriyeAysu

damla kullanılmış önceden ama hangisi daha sağlıklıdır ya da hepsinin etkisi aynı mıdır bi fikrim yok araştırdım ama emin olamadım tecrübe edenlerden duymak istedim :)

HuriyeAysu

damla uzun vadede zehirliyo diye yazıyordu biyerde damlayı hiç düşünmüyorum yaladıklarınran dolayı mı acaba hap iyidir o zaman kusma problemi olursa iğneye geçerim çok teşekkür ederim yardımınız için :)

shrxyz

burdaki bazı arkadaşlar demişler hapı mamasına katıyoruz aldığınız hapın ismi ne ? ben de kendim alıp vermek istiyorum

bbeyzvv

iç parazit hapı internette falan satılmaz veterinerden almanız lazım aniprazol hap