1 Haftalık Annesi Terk Etmiş Kedimiz Kakasını Yapamıyor Ve Karnı Şiş Ne Yapmalıyım Yardımcı Olun

Eylem123

Daha 3 günlükken annesi terk etmiş kedimiz 2. Gün kakasını yaptı ama katıydı birkaç gün idarelim su süt karışımla besledik dün veterinere götürdüm hastalığı var mı diye sağlığı yerinde sesi veteriner kedi süt tozu da aldık onunla besliyoruz dünden beri ama gece karnı çok şişti gazını çıkarmamıza rağmen şişliği inmedi bu sabah çişini yaptırırken kakasını yapmaya çalışıyordu ama bu kez öbür seferden daha katıydı zorlanıyordu ne yapmalıyım lütfen yardım edin

10 CEVAP

Elifmuzeyyen

Biraz zeytinyağı icirin hemen yapmaya başlar bir tatli kasigi zeytinyagi verin. Yine yapamazsa islak pamukla yavasca biraz uyarin belki o şekilde yapabilir çiş yaparken olduğu gibi. Bir de kati şeyler vermeyin kabizlik var demek ki çocukta kabiz olan kedimize vet sut verin demisti ama sizinki daha cok kucuk sut tozu vermeniz daha dogru olacaktir

Eylem123

Bu işlemlerin hepsini yapıyorum zaten kakasını yapmakta zorlanıyordu zeytin yağı içirdim ve mesanesine de bi miktar sürdüm sonrasında kakasını hiç zorlanmadan yapabildi ona rağmen göbüşünde şişlik var gibi anlayamadım tam yani kilo aldığı için mi böyle yoksa başka bişey mi var

Eylem123

Teşekkürler zeytin yağı verdim biraz şuna uyuyor sindirimi ne zamana kadar yapar acaba

Eylem123

Çok sağolun ama bi sorunumuz daha var gibi kilo mu alıyor anlamadım karındaki şişlik normal mi

Elifmuzeyyen

Diskilayabildiyse iyi bu. Ama sut gobegi de olabilir parazitte olabilir yani veteriner kontrolu sart

Elifmuzeyyen

Şimdi sut tozunu verdikten 10-15 dakika sonra kumuna gidebilir bir takipleyin zorlanirsa yardim edersiniz pamukla biraz uyarirsiniz

Elifmuzeyyen

@Eylem123 sokaktan buldunuz ya hani parazit olabilir mi acaba karninin sisligi onu gosteriyor olabilir size bi veterinere sorun bence parazit için

Aysesnmz99

1 haftalıksa ıslak bir pamukla ovalamanız lazım çiş ve kaka yaptığı yeri çünkü 3 haftalık olana kadar anne kediler yalar yavrularını bunu sizin yapmanız gerekiyor

Aysesnmz99

Ve yapamazsa acilen veterinere gidin 1 gün geçmeden yavru kedilerde dışkılama önemli bir uygulamadır

Eylem123

Bu işlemlerin hepsini yapıyorum zaten kakasını yapmakta zorlanıyordu zeytin yağı içirdim ve mesanesine de bi miktar sürdüm sonrasında kakasını hiç zorlanmadan yapabildi ona rağmen göbüşünde şişlik var gibi anlayamadım tam yani kilo aldığı için mi böyle yoksa başka bişey mi var