Kedimin Tuvalet Eğitimi Sorunu Var Ne Yapmam Lazım

Basakd

Kedimin tuvalet eğitimi olmasına rağmen bir süre sonra kumun dışına yapmaya başlıyor. Bunun sıkıntısı ne olabilir ne yapmam lazım?

3 CEVAP

Sahsimuhterem

Erkek kediler ergenliğe girince bazı davranışları değişir.Tuvalet kabı tertemiz olduğu halde yapıyorsa dışarı , ergenlık ,sistit gibi sağlık problemleri yada evdeki bir problem kavgagürültü eve yeni gelen biri vb psiklojik olarak onu etkileyecek bir şey olmuş olabilir ilgisizlik bile sebep.Yani siz bu ipuçlarından yola çıkarak herşeyi bir gözden geçirin yine düzelmez ise ozaman çaresini düşünürsünüz.

Aysesnmz99

Kızgınlığa girmiş olabilir

Basakd

Kızgınlığa girince sadece işer diye biliyorum. Halıya falan yaptığı da oluyor kakasını