Yapabileceğim Hiçbir Şey Yok...

Cldkgkcs

Sabah evimin önünde ufacık bir yavru kedi gördüm büzüşmüş kalmış çok da bilmem ama en fazla üç haftalık gibi gözleri çok kötü kör olabilir ve üstünde et yok kemikleri sayılıyor ama almaya çalıştığımda minnoş canavar gibi tepki verdi tutamadım resmen annesi gibi de tutmaya çalıştım ama o kadar küçük ve etsiz ki elimden sıvıştı bu sırada elimi de ısırdı dört yerimden çok fena.. eve kan için geldim tekrar çıktım yakınına yoğurtlu sulu mama koydum ama arabanın altındaydı birsürü diğer kediler geldi yediler onu göremedim.. Almazsam ölecek diye evime getirip neyse uğraşmak iatedim ama başına ne geldiyse çok hırçın.. napabilirim...

8 CEVAP

Sudeckmkc

Uzun kalın kollu bir şey giyin ve kalın bir eldivenle (kışlık eldiven fırın eldiveni vs) ile almayı deneyin :)

beautifulcat

Bir taşıma kutusu alın, içine (en dibine) yaş mama koyun. Uzun kollu eldiven tarzı birşey giyin, kediciği yakalayın :) Kolay gelsin

aleyn

evde bi kutuya/kaba koyup biraz beslerseniz ve bu saldırganlığı azalacaktır sizden zarar göreceiğini sandıgı için saldırıyor yavrular her zaman daha saldırgan olur.

Elifmuzeyyen

Alisacaktir basta boyle tepki verebilirler. Ben de bir kedi bulmustum arabanın altinda iki gun besledim ikinci gün yine beslerken bir kadin telefonla kedinin nerde oldugunu anlamaya calisiyordu meger o kediyi gormusler almak icin gelmis ben de kendisine yardim ettim uzun kollu polar giymistim kolunu cekip uzattim boyle sonra kediyi kadin yakaladi ama durmadi kedi kacti ardindan tekrar yakaladi tam tirmaliyo birakicam derken ben hemen tuttum on patilerini. Boylece hircinlik yapip kacamadi hemen kutuya koyduk alip goturduler sahiplendiler. Tuttuktan sonra alisacaktir merak etmeyin onceki hedef ttmaniz olsun. Bir kedi boxu var ise ya da kutu gibi bi sey onun icine biraz mama koyup yaklasmasini beklerseniz iyi olabilir kesinlikle ustune bir mont bir sey atip yakalamaya calismayin bu sekilde yapmaya calisan biri görmüştüm daha cok urkuyor hayvan

Cldkgkcs

Bende ilk defa karşılaştım o yüzden bu kadar yaralandım demek ki :D bugün evde değildim malesef sabah baya uğraştım ama sonra ilgilenemedim giderken yine aynı şekildeydi fotoğraf eklediğimi sanıyordum ama olmamış. Yine bakıcam çok teşekkürlet

Cldkgkcs

Peki o şekilde alsam nasıl evde tutucam kedimi nasıl koruycam bu kadar hırçınken onu vet.e nasıl götürücem bilmiyorum

Cldkgkcs

Pekii, deniycem. Teşekkürler

aleyn

bu şekilde yavru bi kediyi eve getirmiştim ordan biliyorum her tarafımı dişleyip tırnakladıktan sonra. birkaç saat bi zarar görmeyince zaten sakinleşti ona bi yer yaptık büyük bi kutuda biraz besledik sonra kucağımıza aldık hemen yelkenleri suya indirdi. kısa süreceğini düşünüyorum sakinleşmesinin sadece ilk başta kendinizi korumaya çalışın. güzel bi mamayla besleyip sıcak bi ortam sağlayın pet şişeye sıcak su koyup beze sarıp yanına koymak gibi, ısrarcı olmayın ama arada deneyerek sevebiliyorsanız okşayın, 3 haftalıksa tuvaletini kendi yapamıyor olabilir yapmıyorsa masaj deneyin yarın ya da diğer gün de durumuna göre vete götürebilirsiniz.